چطور با کودک خود با هواپیما سفر کنیم؟
بعدا میخوانم
چطور با کودک خود با هواپیما سفر کنیم؟

5
دقیـقه
مطالعه

چطور با کودک خود با هواپیما سفر کنیم؟

16 شهریور 1398 بدون دیدگاه 8 بازدید حمید رضا

سفر با کودکان کار ساده‌ای نیست، به خصوص که آن سفر یک سفر طولانی با هواپیما باشد. اگر با بچه‌های خود با هواپیما سفر می‌کنید، باید وسایل را به صورت هوشمندانه بسته بندی کنید، خودتان آماده شوید و آنها را نیز سرگرم کنید. هر لحظه از سفر شاد و هوا آفتابی نخواهد بود، اما می‌توانید با برنامه ریزی و آماده سازی درست و صحیح، همه را شاد و سالم نگه دارید.

چطور با کودک خود با هواپیما سفر کنیم؟

چطور با کودک خود با هواپیما سفر کنیم؟

بسته بندی هوشمندانه وسایل

از بسته بندی لحظه آخری که باعث استرس می‌شود، خودداری کنید! به محض اینکه خرید بلیط ارزان هواپیما از سایت سامتیک را انجام دادید، شروع به تهیه لیستی از وسایل مورد نیاز خود در سفر کنید. لیستی تهیه کنید و آن را به دو دسته تقسیم کنید؛ دسته بندی‌ها براساس آنچه شما نیاز دارید و آنچه کودک شما به آنها نیاز خواهد داشت، باشد.

برخی از وسایل مهم و اصلی که به آنها نیاز پیدا خواهید کرد، عبارتند از: بانداژ، قرص مسکن مخصوص کودکان، دستمال مرطوب، شیشه شیر، آب نبات چوبی، آدامس، لباس برای عوض کردن و کیسه‌ برای گذاشتن لباس‌های خیس و حالت تهوع احتمالی. برای مواقعی که پرواز با تاخیر مواجه می‌شود کارت بازی، استیکر، کتاب رنگ آمیزی و مداد رنگی همراه خود داشته باشید.

شما چمدان‌های بسیاری باید همراه خود داشته باشید، بنابراین به یاد داشته باشید، برداشتن وسیله کمتر برای شما بهتر است. برای نگهداری کودک خود به دستانی آزاد نیاز دارید، بنابراین برای بردن وسایل به داخل هواپیما از کوله پشتی استفاده کنید. فرزند بزرگ‌تر شما می‌تواند خودش کوله پشتی وسایل خود را به داخل هواپیما حمل کند. بهتر است از اینکه کودک شما می‌تواند کوله وسایل خود را حمل کند مطمئن شوید، وگرنه همه این وسایل روی دوش خودتان قرار می‌گیرند.

لباس راحتی

لباس‌های راحتی را فراموش نکنید. داخل هواپیما، خود و خانواده خود با لباس‌های راحت، قابل شستشو، قابل انعطاف و گشاد باشید.

انجام کارهای ایمنی و پیش‌گیرانه

لباس روشن و قابل شناسایی به تن کودک خود بکنید. یادداشتی از اسم، شماره تلفن و آدرس خود در جیب کودک خود قرار دهید تا در صورت جدا شدن فرزندتان از شما، راحت بتوانند شما را پیدا کنند. یک عکس پولارید در همان روز پرواز و یا در روزهای قبل از پرواز با کودک خود بگیرید و همراه خود داشته باشید. اگر کودک شما نو پا است و نمی‌توانید آن را در جایی بدون حرکت نگه دارید، بهتر است تا زمانی که وارد هواپیما می‌شوید، آن را داخل کالسکه نگه دارید. در مورد مهار کودک خود در پرواز وسایل لازم را مهیا کنید.

خرید بلیط ارزان هواپیما از سایت سامتیک

خرید بلیط ارزان هواپیما از سایت سامتیک

از فرودگاه لذت ببرید

زودتر از موعد پرواز به فرودگاه برسید. زمانی که شما با کودک خود قصد مسافرت با هواپیما را دارید، زودتر به فرودگاه بروید. می‌توانید تا زمان پرواز خود از هواپیماها و فروشگاه‌ها دیدن کنید و با مردم باشید. از پله‌ها بالا و پایین بروید، با کودک خود بالا پایین بپرید یا یوگا یا رقص را امتحان کنید. قبل از اینکه وارد هواپیما شوید، با انجام این کارها انرژی اضافی و هرگونه استرس قبل از پرواز در کودک خود را کاهش خواهید داد.

هر زمان که می‌توانید و ممکن است، مخصوصا قبل از وارد شدن به هواپیما، به دستشویی بروید

دستشویی‌های هواپیما کوچک هستند. قبل از سوار شدن در هواپیما، به دستشویی فرودگاه بروید. پوشک و لباس‌ کودک خود را تغییر دهید. برای این کار لباس برای تعویض و کیسه برای قرار دادن لباس‌های عوض شده را فراموش نکنید.

میان وعده با خود بردارید

بسیاری از پروازها میان وعده، به خصوص غذاهایی که برای کودک شما جذاب باشد را ارائه نمی‌دهند. تعداد زیادی میان وعده‌های قابل حمل، بدون کثیف کاری و بدون دانه‌های خوراکی مانند کلوچه‌های کوچک، آب‌میوه، چوب شور و انگور با خود داخل هواپیما ببرید. برای جلوگیری از تشنگی و کمبود آب بدن، برای خود و کودک خود بطری آب نیز بردارید.

آرام کردن کودک

هر آنچه که برای آرام کردن کودک خود لازم دارید، با خود بردارید. برداشتن اقلامی مانند پستانک یا آب نبات چوبی و آدامس که کودک شما را آرام می‌کنند، یک امر ضروری است. هنگام برخاستن و فرود آمدن هواپیما، آدامس بدون قند، آب نبات چوبی و یا پستانک برای باز شدن گوش‌های کودک شما پیشنهاد می‌کنیم. این زمان بهترین زمان برای شیر یا غذا دادن به نوزادتان است.

فرصت بسیار برای بازی کودک خود فراهم کنید

این روزها گوشی‌ها و تبلت‌های هوشمند، روشی مطمئن برای سرگرم کردن بچه‌ها با بازی‌ها و فیلم‌ها هستند. ممکن است دوست نداشته باشید تا آنها را با این نوع وسایل الکترونیکی سرگرم کنید، اما در یک پرواز طولانی، این وسایل می‌توانند حکم یک نجات دهنده را داشته باشند. فقط قبل از پرواز اطمینان حاصل کنید که دستگاه‌های شما به طور کامل شارژ شده‌اند و در صورت داشتن وسیله‌ای برای شارژ کردن مانند پاوربانک، آن را با خود به داخل هواپیما ببرید. کتاب‌های رنگ آمیزی، استیکرها، بازی‌های آرام مانند لگو یا بازی‌های فکری و کتاب‌ها، همه وسایل مناسبی برای پرت کردن حواس کودک شما هستند. اسباب بازی‌های کوچک برای کودک خود را در کیسه‌ای مناسب قرار دهید و بسته بندی کنید تا همه قطعات در کنار هم باشند.

در طول پرواز، تعدادی بازی را برای مواقع ضروری نگه دارید. همه کارت‌های خود را فوراً رو نکنید و تمام سرگرمی‌های کودک خود را سریع نسوزانید. برخی از اسباب بازی‌ها، کتاب‌ها یا فعالیت‌های بسیار لذت بخش را در پرواز برای آینده و هنگامی که آنها خسته و بی‌حوصله شدند، نگه دارید.

از سرگرمی‌های داخل هواپیما استفاده کنید

امروزه بسیاری از پروازهای طولانی فیلم، برنامه‌های تلویزیونی یا حتی بازی‌هایی برای سرگرم شدن ارائه می‌دهند که از طریق مانیتور جلوی صندلی قابل استفاده هستند. بگذارید کودک شما این برنامه‌ها را تماشا کند و از آنها لذت ببرد! فراموش نکنید که برای این کار هدفون‌های مخصوص را داخل گوش فرزند خود قرار دهید تا با صدای آن باعث آزار دیگر مسافران نشوید.

کودک خود را تشویق به خوابیدن کنید

تاخیر در پرواز بخش بزرگی از سفر است و بچه‌های شما بدون توجه به پرواز، مطمئنا خسته خواهند شد. بیش از حد نگران خوابیدن بیش از حد آنها در طول روز در پرواز نباشید. اگر در هواپیما کودک شما خسته شد، بگذارید بخوابد. شما حتی می‌توانید با پوشاندن لباس خواب یا لباس‌ راحت، همراه داشتن یک بالش یا پتو مورد علاقه کودک خود و پخش موسیقی آرامش بخش، آن را تشویق به خواب کنید. برخی از افراد حتی از یک داروی ضد آلرژی با دوز بسیار پایین برای خواباندن کودک خود استفاده می‌کنند. در طول یک پرواز بسیار طولانی، شما احتمالاً از داشتن لحظه آرام پشیمان نخواهید شد!

ترفند سیتی در تهیه این مقاله نقشی نداشته و صرفا یک محتوای تبلیغاتی می باشد.

حمید رضا

حمید رضا صفری هستم مدیر و موسس وبسایت ترفند سیتی و همچنین یکی از اعضای تحریریه سایت ...

  • مطالب پیشنهادی از حمید رضا
  • مطالب پیشنهادی و مرتبط با این مقاله

ستاره 6369 مربع *6369#

با افزایش قیمت بنزین قرار بر این شده تا یارانه معیشتی به خانوارها پرداخت شود. همان طور که مکررا در …

3 آذر 1398 / حمید رضا
دیدگاه کاربران بدون دیدگاه دیدگاه


ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

تبلیغات متنی