معرفی یکی از زیباترین مسیرهای قطار در ایران: مسیر تهران به گرگان
بعدا میخوانم
مسیر قطار به گرگان

5
دقیـقه
مطالعه

معرفی یکی از زیباترین مسیرهای قطار در ایران: مسیر تهران به گرگان

24 شهریور 1398 بدون دیدگاه 15 بازدید حمید رضا

مزیت‌های سفر با قطار آنقدر هست که این وسیله نقلیه به یکی از محبوب‌ترین وسایل نقلیه عمومی برای سفر تبدیل شده است و شما هر زمانی که بخواهید خصوصا برای مقاصد پر تردد و گردشگری، نمی‌توانید بلیط قطار پیدا کنید، به خصوص که زمانی که برای سفر معین کرده‌اید، تعطیلی یا مناسبت خاصی باشد.

قطار علاوه بر این‌که شما را بدون دردسر و در آسایش به مقصدتان برساند و سفر خوبی را به شما نوید دهد، ارازن نیز هست. در مقایسه با بلیط هواپیما، شما می‌توانید با قیمتی بسیار مناسب‌تر اقدام به خرید بلیط قطار برای مقصد مورد نظرتان کنید و برای سفرتان برنامه ریزی کنید. امنیت قطار نیز از دیگر وسایل نقلیه بسیار بیش‌تر است و شما خیال‌تان در طول سفر از بابت تصادف و خطر راحت است.

اما بعضی افراد سفر با قطار را برای مقاصد دیگری انتخاب می‌کنند؛ تماشای مسیر و دیدن جاذبه‌های طبیعی مسیر. این یکی دیگر از مزیت‌های سفر با قطار است که برای طبیعت‌گردان بسیار جذاب هم هست. شما در حین سفر با قطار می‌توانید با دیدن طبیعت و شگفتی‌های آن به وجد بیایید و از مسیر رسیدن به مقصد نیز لذت ببرید. مسیرهای ریلی زیبایی در ایران وجود دارد که شما می‌توانید با تهیه بلیط قطار به این مقاصد از زیبایی‌های مناظر نیز دیدن کنید و لذت ببرید.

اخیرا قطارهایی نیز به همین منظور راه اندازی شده‌اند، این قطارها صرفا برای دیدن مناظر طبیعی و دیدنی هستند که شما می‌توانید طی یک سفر یک روزه از این مسیر ریلی زیبا دیدن کنید و از این همه زیبایی لذت ببرید. این سفرها از صبح آغاز می‌شوند و شما در ایستگاه‌های راه آهنی توقف دارید و می‌توانید در آن مناطق گشتی بزنید، غذا و خوراکی بخورید و از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن محل نیز دیدن کنید. آخر شب هم به مبدا اولیه خود باز می‌گردید در حالی که پر از شور و هیجان طبیعت گردی هستید.

در کشورمان، ایران، چندین مسیر ریلی بسیار زیبا وجود دارد که حتی توریست‌های فراوانی برای دیدن این مسیر ریلی اقدام به خرید بلیط قطار آن مقصد می‌کنند تا صرفا از مسیر دیدن کنند. به طور کلی در جهان مسیرهای ریلی یکی از جاذبه‌های توریستی به حساب می‌آید و گردشگران را بسیاری را به خود جذب کرده است، بسیاری از مسیرهای ریلی ایران نیز دست کمی از این مسیرهای ریلی زیبا در جهان ندارند.

  • تهران به گرگان

یکی از مسیرهای ریلی شگفت انگیز و زیبا در ایران، مسیر تهران به گرگان است. همه ما می‌دانیم که خطه سرسبز شمال ایران همیشه مورد استقبال همه به خاطر زیبایی‌های طبیعی‌اش بوده و هست. حالا شما تصور کنید که قرار است سوار بر قطار از میان همه این زیبایی‌ها و جنگل‌ها و درخت‌ها عبور کنید و آن‌ها را تماشا کنید. معلوم است که همه حتی کسانی که خیلی هم به طبیعت علاقه ندارند نیز از پیمودن این مسیر غرق لذت خواهند شد. پیشنهاد می‌کنیم بلیط قطار خود را برای این مسیر در ابتدای روز بگیرید تا در روشنایی روز بتوانید همه جذابیت‌های راه را مشاهده کنید و شگفت زده شوید.

این مسیر ریلی برای رسیدن از تهران به گرگان از میان رشته کوه‌های البرز می‌گذرد و بعد از آن از روی پل تاریخی ورسک و پل سه خط طلا عبور می‌کند. همین پل تاریخی ورسک یکی از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شمال کشور به حساب می‌آید که بسیار هم دیدنی است. این مسیر پر از پیچ و خم حدود 95 تونل را در پیش دارد و که مسیری حدود 27 کیلومتر را شما در تونل‌های زیبا سپری خواهید کرد. پیشنهاد ما این است که حداقل یک بار با قطار به گرگان سری بزنید تا این سفر ریلی در خاطر شما ثبت و ضبط شود، شاید عجیب باشد که خیلی از مسافران مشهد برای سفر به این شهر، از طریق مسیر گرگان اقدام می‌کنند و بلیط قطار خود را ابتدا برای گرگان و سپس برای مشهد می‌خرند.

شما از تهران که حرکت می‌کنید، ابتدا به ورامین خواهید رسید که تا گرمسار مسیری کویری و نیمه کویری را پیش رو دارید، زیبایی‌ها و شگفتی‌های کویر کم از جنگل ندارد. بعد از گرمسار دیگر حس و حال و بوی شمال را حس خواهید کرد؛ اگر قصد دارید به تنگه واشی نیز بروید می‌توانید در ایستگاه فیروزکوه پیاده شوید و مسیر خود را به سمت این تنگه زیبا ادامه دهید.

بعد از رسیدن به ایستگاه گدوک، شما می‌توانید از داخل قطار دهانه غار اسپهبد خورشید را مشاهده کنید، می‌توانید برای بهتر دیدن و گردش در این غار پیاده شوید اما تجهیزات لازم را باید همراه داشته باشید. بین ایستگاه فیروزکوه تا ورسک به سه خط طلا می‌رسید، سه خط موازی که به خاطر خطوط راه آهن در فاصله ایستگاه گدوک تا ورسک است، ایجاد شده است. بعد از این سه خط طلا به پل ورسک می‌رسیم که در کتاب گینس نیز به عنوان پل‌های با ارتفاع بیش از 60 متر ثبت شده است. بعد عبور از پل ورسک، دیگر خود را در شمال ایران حس خواهید کرد و مناظر شگفت انگیزی را خواهید دید.

می‌بینید که یک سفر ساده چه قدر می‌تواند زیبا و لذت‌بخش باشد، سفری که هزینه چندانی به غیر از بلیط قطار و کمی موارد جانبی ندارد.

مسیر قطار به گرگان

مسیر قطار به گرگان

  • تهران به اهواز

این مسیر نیز از مسیرهای ریلی زیبای ایران است که توریست‌های بسیاری را به خود جذب کرده است. شما در طول این مسیر از بین رشته کوه‌های زاگرس عبور خواهید کرد و کوه‌ها و آبشارهای استان لرستان را خواهید دید، زیبایی‌های طبیعی بکری که در طول مسیر خواهید دید شما را شگفت زده خواهد کرد و از دیدن دره‌ها و رودخانه‌های بسیاری لذت خواهید برد.

مسیر قطار به اهواز

مسیر قطار به اهواز

حمید رضا

حمید رضا صفری هستم مدیر و موسس وبسایت ترفند سیتی و همچنین یکی از اعضای تحریریه سایت ...

  • مطالب پیشنهادی و مرتبط با این مقاله
  • مطالب پیشنهادی از حمید رضا

ستاره 6369 مربع *6369#

با افزایش قیمت بنزین قرار بر این شده تا یارانه معیشتی به خانوارها پرداخت شود. همان طور که مکررا در …

3 آذر 1398 / حمید رضا
دیدگاه کاربران بدون دیدگاه دیدگاه

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

تبلیغات متنی