معرفی 5 تا از برترین اپلیکیشن های پاکسازی حافظه و بهینه سازی دستگاه های اندروید

0

اکثر مردم معتقدند که پاکسازی گوشی هوشمند، زمانی باید انجام شود که اسمارت فون دچار اختلال گردد. با این که گوشی های اندرویدی به اندازه کافی هوشمند هستند و نیازی به این کار در کوتاه‌مدت نیست، اما انجام پاکسازی می‌تواند ایده خوبی باشد و باعث بهبود عملکرد دستگاه شود.

افزایش سرعت گوشی و کاهش مصرف باتری با حذف فایل‌های غیر ضروری و بهینه سازی آن
افزایش سرعت گوشی و کاهش مصرف باتری با حذف فایل‌های غیر ضروری و بهینه سازی آن

یافتن برنامه های پاکسازی گوشی اندروید که بتوانند به وعده‌هایی که می‌دهند، عمل کنند، اهمیت زیادی دارد؛ یک برنامه پاکسازی ضعیف می‌تواند در بهترین حالت موجب هدر رفتن فضای ذخیره‌سازی شود و در بدترین حالت، یک بدافزار باشد و گوشی را آلوده کند. ما در این مقاله بهترین برنامه های پاکسازی گوشی اندروید را به شما معرفی خواهیم کرد. حذف پارتیشن کش اندروید و تفاوت آن با کش برنامه ها

Droid Optimizer

اپلیکیشن Droid Optimizer
اپلیکیشن Droid Optimizer

برنامه Droid Optimizer را می‌توان به عنوان یکی از مشهورترین ابزارهای پاکسازی گوشی های اندرویدی دانست که بیشتر از 1 میلیون بار در گوگل پلی، دانلود شده است. این برنامه دارای رابط کاربری بسیار ساده‌ای بوده و استفاده از آن برای نخستین بار، بسیار راحت است.

اینطور که پیداست، این برنامه یک سیستم رتبه‌بندی را ارائه می‌دهد که به وسیله آن، می‌توانید گوشی خود را در شرایط ایده‌آل نگه دارید. در صورتی که احساس می‌کنید عملکرد گوشی هوشمندتان در وضعیت مناسبی قرار ندارد، Droid Optimizer می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

تنها چیزی که شما برای آغاز پاکسازی گوشی هوشمند نیاز دارید، یک لمس ساده بر روی گزینه موردنظر بوده و پس از آن، آمار مربوط به فضای آزاد و رم را مشاهده خواهید کرد.

در صورتی که انجام پاکسازی گوشی را از یاد خواهید برد، امکان زمانبندی پاکسازی گوشی اندروید به صورت دوره‌ای در Droid Optimizer وجود دارد؛ این پاکسازی خودکار باعث متوقف شدن حافظه نهان خواهد شد و پس از متوقف کردن برنامه های پس زمینه، پرونده‌های غیرضروری را هم حذف می‌کند. بد نیست بدانید که این برنامه دارای ویژگی Good Night Scheduler برای صرفه‌جویی در انرژی‌ست؛ به عنوان مثال، وای فای شما را در صورت فعال نبودن، غیرفعال خواهد کرد.

در صورتی که به دنبال پاکسازی گوشی و فضای ذخیره‌سازی فوری هستید، برنامه Droid Optimizer می‌تواند این کار را به خوبی انجام دهد. (دانلود Droid Optimizer)

CCleaner

اپلیکیشن CCleaner
اپلیکیشن CCleaner

برنامه CCleaner را می‌توان به عنوان معروف‌ترین برنامه کامپیوتر به منظور پاکسازی فایل‌های غیرضروری دانست که فضای ذخیره‌سازی دستگاه را محدود می‌کنند. اینطور که پیداست، این برنامه کاربردی دارای نسخه اندروید بوده و با آن که نسخه کاملی به حساب نمی‌آید، اما از بهترین برنامه‌های پاکسازی فایل‌های هرز در سیستم عامل اندروید به حساب می‌آید.

برنامه CCleaner در اندروید را می‌توان یک برنامه چند منظوره دانست که تمام تلاش خود را برای تجزیه و تحلیل داده‌ها و پاکسازی سیستم عامل، خواهد کرد. عملکرد اصلی برنامه را می‌توان پاک کردن داده‌های حافظه نهان دانست. چگونه کش گوشی های آیفون را پاک کنیم؟

یکی از ویژگی‌های برنامه CCleaner را می‌توان رابط کاربری ساده‌ای معرفی کرد که در اختیار شما قرار می‌دهد، همچنین امکان حذف کردن برنامه‌ها هم وجود دارد. اینطور که پیداست، این برنامه اطلاعات سیستم گوشی شما همانند CPU و RAM را به خوبی نمایش می‌دهد، بنابراین می‌توانید تمام عملکرد دستگاه را به خوبی مشاهده و ارزیابی نمایید.

ببینید  اینترنت رایگان همراه اول با دانلود و نصب برنامه همراه من (1 گیگابایت 30 روزه)

شما برای نصب این برنامه نیازمند روت بودن گوشی هوشمند نیستید، اما می‌توانید برای دریافت برخی قابلیت‌های اضافی، نسخه پرو را خریداری کنید. (دانلود CCleaner)

 All In One Toolbox

اپلیکیشن All In One Toolbox
اپلیکیشن All In One Toolbox

پاکسازی گوشی اندروید را می‌توان تنها بخشی از اقدامات مهم در زمینه حفظ سلامت گوشی های اندرویدی به حساب آورد، اما چه اقداماتی را برای نظارت روی باتری یا دمای CPU و تبلیغات مزاحم انجام خواهید داد؟ برنامه All In One Toolbox می‌تواند اقدامات زیادی را برای گوشی های هوشمند انجام دهد.

این برنامه توانایی پاکسازی فایل‌های کش و غیرضروری موجود در سیستم عامل اندروید را دارد. بد نیست بدانید که اپلیکیشن All In One Toolbox همانند سایر برنامه‌های اندروید، می‌تواند یک آنالیز کامل از گوشی را در اختیار شما قرار دهد. 5 تا از بهترین برنامه های بکاپ برای اندروید

قابلیت Boost، کش سیستم را حذف و کلیه برنامه‌های فعال در پس زمینه را خواهد بست و این اقدامات فقط با انتخاب دو گزینه انجام خواهند شد. اینطور که پیداست، امکان تنظیم قابلیت Boost برای داشتن عملکردی خودکار هم وجود دارد، اما ابتدا باید مبلغ مربوطه را برای ارتقاء نسخه رایگان، پرداخت کنید.

در صورتی که امکاناتی ذکرشده نتوانند نظر شما را به خود جلب کنند، بهتر است بدانید امکان حذف کامل فایل برنامه‌های مختلف، ابزار پیشرفته تمیز کردن فایل‌ها و تجزیه و تحلیل وای فای هم وجود دارد. همانطور که گفته شد، برنامه All In One Toolbox به خوبی از عهده کلیه اقدامات نظارتی به منظور بهبود عملکرد گوشی اندرویدی، بر خواهد آمد. توجه داشته باشید که برنامه All In One Toolbox همانند برنامه Droid Optimizer دارای یک سیستم رتبه‌بندی بوده که می‌تواند منجر به استفاده مکرر شما از آن به منظور پاکسازی گوشی اندرویدی و در نتیجه کسب بهبود عملکرد دستگاه شود. (دانلود All In One Toolbox)

SD Maid

اپلیکیشن SD Maid
اپلیکیشن SD Maid

برنامه SD Maid مدعی‌ست که به عنوان یک پاک‌کننده دیجیتال اندروید به طور کامل در خدمت شما قرار دارد. هنگامی که برنامه را باز می‌کنید، 4 قابلیت سریع به منظور مرتب کردن گوشی اندرویدی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. قابلیت اولیه را می‌توان CorpseFinder معرفی کرد که به دنبال پوشه و فایل‌های غیرضروری خواهد گشت و اقدام به حذف تمام فایل‌های پیداشده خواهد کرد. System Cleaner را می‌توان یکی دیگر از ابزارهای جستجو و حذف دانست که به دنبال فایل‌های اضافی رایج می‌رود. 10 تا بهترین آنتی ویروس برای اندروید

یکی دیگر از قابلیت‌های موجود در این برنامه، AppCleaner بوده که برای دستیابی به آن، لازم است نسخه SD Maid Pro را خریداری کنید. اینطور که پیداست، یک پایگاه داده برای کمک به بهینه‌سازی پایگاه داده برنامه‌هایی که در حال اجرا هستند، وجود دارد و در تست‌های انجام‌شده، چیزی در حدود 40 مگابایت از فضای اسپوتیفای با این روش، حذف شد. بد نیست بدانید که ابزارهایی هم برای آنالیز فضای ذخیره‌سازی و حذف برنامه‌های موردنظرتان وجود دارد. (دانلود SD Maid)

Norton Clean

اپلیکیشن Norton Clean
اپلیکیشن Norton Clean

اگر از برنامه CCleaner که به شرکت امنیتی Avast تعلق دارد، بگذریم، هیچکدام از برنامه‌های پاکسازی گوشی های اندرویدی به شرکت های امنیتی رده بالا، وابسته نیستند. هنگامی که بهترین برنامه پاکسازی اندروید را جستجو می‌کنیم، قطعا شاهد معرفی Norton Clean خواهیم بود که متعلق به شرکت سیمانتک می‌باشد. برنامه Norton مدعی‌ست که سیستم عامل اندروید شما را از در هم ریختگی نجات خواهد داد و همانند سایر برنامه های پاکسازی اندروید، حافظه نهان را جستجو و از تمام فایل‌های غیرضروری پاک خواهد کرد. اینطور که پیداست در بخش مدیریت برنامه‌ها، کلیه برنامه‌های موجود در گوشی سازماندهی و در قالب یک لیست نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید آن‌ها را بر اساس آخرین استفاده، تاریخ نصب یا میزان ذخیره‌سازی مشاهده کنید. جدیدترین فایل منیجر اندروید 2018 به همراه بهترین فایل منیجرهای قدیمی اندروید

برنامه Norton Clean از یک رویکرد ساده استفاده می‌کند. می‌توان گفت که برنامه پاکسازی اندروید نورتون در مقایسه با سایر برنامه‌ها، بهترین و مدرن‌ترین رابط کاربری و عملکرد را ارائه می‌دهد.

ببینید  کیبورد جدید اندروید با هوش مصنوعی TouchPal

اگر نگران فضای ذخیره‌سازی گوشی خود هستید که توسط فایل‌های اضافی، تکمیل شده است، دیگر جای نگرانی وجود ندارد و می‌توانید به وسیله Norton Clean، فضای ذخیره‌سازی خود را مجددا در اختیار بگیرید. (دانلود Norton Clean)

هشدار

بسیاری از برنامه‌های پاکسازی سیستم عامل اندروید، وظیفه Ram Boosting و Task Killing را برعهده دارند و این مسئله می‌تواند به عملکرد دستگاه شما آسیب بزند. توجه داشته باشید که استفاده کامل از رم در گوشی های اندرویدی مشکل خاصی ندارد. سیستم عامل اندروید به اندازه‌ای هوشمند بوده که می‌تواند بهینه‌سازی رم برای اجرای برنامه‌ها را انجام دهد؛ دخالت در این فرآیند می‌تواند باعث ایجاد فشار بیشتر بر روی اندروید شود و در نتیجه، کاهش سرعت گوشی را به دنبال داشته باشد و این موضوع، هنگام بستن برنامه‌های پس زمینه نمود بیشتری پیدا خواهد کرد.

اکثر برنامه‌های مدرن سیستم عامل اندروید بر روی عملکرد باتری شما تاثیرگذار نخواهند بود. در صورتی که به فکر افزایش عمر باتری گوشی اندرویدی خود هستید، بهتر است برنامه‌های فعال در پس زمینه را قطع کنید و از برنامه‌های جانبی برای این کار، استفاده نکنید.

برنامه‌های نامبرده‌شده برای حذف فایل‌های غیرضروری و پاک کردن داده‌های نهان (کش) مفید هستند، اما نباید اجازه کنترل برنامه یا سرویس‌ها را ارائه دهید. پاکسازی مداوم گوشی های اندرویدی برای بیشتر کاربران، امر ضروری به حساب نمی‌آید، اما می‌تواند در بهبود عملکرد دستگاه موثر باشد.

منبع MakeUseOf

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.