گوشی موبایل خورشیدی شیائومی برای آینده

0

شیائومی پتنتی را در سازمان جهانی مالکیت فکری ((WIPO به ثبت رسانده که در آن گوشی هوشمندی مجهز به پنل خورشیدی (سلول  خورشیدی) در پشت آن مشاهده شده است. شیائومی به بازیگر مهمی در بازار گوشی های هوشمند در عرصه جهانی تبدیل شده است. با این وجود این گوشی هوشمند مجهز به پنل خورشیدی محصول جدیدی است و تجربه کاربری با آن وجود ندارد. شرکت های کمی هستند که به سمت محصولات و راه کارهای دوستدار محیط زیست یا به اصطلاح سبز حرکت می کنند.

ببینید »»» مقایسه گوشی هواوی با شیائومی (آنر 10 لایت با ردمی نوت 6 پرو)

گوشی موبایل خورشیدی شیائومی برای آینده

گوشی موبایل خورشیدی شیائومی برای آینده
گوشی موبایل خورشیدی شیائومی برای آینده

بر طبق گزارش وب سایت LetsGoDigital این گوشی هوشمند در طرح اولیه ارائه شده دارای صفحه نمایش تمام صفحه بوده و هیچگونه برشی برای ناچ در صفحه نمایش وجود ندارد. احتمالا دوربین جلو یا همان دوربین سلفی این گوشی به صورت پاپ آپ خواهد بود، اما هنوز اطمینانی از این موضوع وجود ندارد. قابل ذکر است که در طرح های اولیه این پتنت که لبه بالایی گوشی در آن دیده می شود، در لبه بالایی این گوشی هوشمند هیچ خروجی ای برای ماژول پاپ آپ دوربین جلو مشاهده نمی شود.

موبایل خورشیدی
موبایل خورشیدی

همچنین شایعاتی مبنی بر اینکه شیائومی در حال کار بر روی راهکاری برای قرار دادن دوربین در داخل صفحه نمایشگر است نیز به گوش می رسد. اما با این وجود انتظار نمی رود که راهکار اشاره شده بر روی این گوشی هوشمند با صفحه خورشیدی در پشت آن مشاهده شود.

با توجه به اینکه قسمت پشتی این گوشی با صفحه خورشیدی (پنل های فتوولتائیک) پوشانده شده است، مطمئنا شاهد سنسور اثر انگشت تعبیه شده در صفحه نمایشگر خواهیم بود.

ببینید  آیفون دو سیم کارت اپل برای چین در گوشی iPhone 9 آماده می شود
گوشی خورشیدی
گوشی خورشیدی

ببینید »»» گوشی شیائومی پوکوفون Pocophone F1 با اسنپدراگون 845 ، رم 8 ، باتری 4000

ما در زمانی زندگی می کنیم که استفاده از گوشی های هوشمند چهار برابر شده است، همچنین تکنولوژی باتری نیز بهبود یافته و بهینه شده است تا زمان اجرای بیشتر و بهتری نسبت به گذشته فراهم کند. با این حال، صفحات خورشیدی در تلفن های هوشمند چیزی نیست که مورد آزمایش قرار گرفته باشد، زیرا این تکنولوژی هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. اکنون که شرکت ها روی نوآوری های واقعی و کاربردی متمرکز شده اند، ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که شیائومی بتواند این گوشی را به بازار عرضه کند تا ببیند چه سرانجامی در انتظارش است.

ما پیگیر تحولات در دنیای تکنولوژی هستیم. برای پیگیری اخبار جدید لطفا با ما همراه باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.