پرداخت فطریه و سوء استفاده های مجرمان
بعدا میخوانم
پرداخت فطریه و سوء استفاده های مجرمان

1
دقیـقه
مطالعه

پرداخت فطریه و سوء استفاده های مجرمان

14 خرداد 1398 بدون دیدگاه 2 بازدید حمید رضا

همیشه در یک زمان های خاصی سر و کله ی افراد سودجو پیدا می شود تا از فرصتی برای مقاصد شوم خود سوء استفاده کنند مانند وقتی که برای جمع آوری کمک ها برای سیل زده و زلزله زدها اقدام می شود و یا برای جمع آوری زکات فطریه بعد از ماه مبارک رمضان.

پرداخت فطریه و سوء استفاده های مجرمان

پرداخت فطریه و سوء استفاده های مجرمان

پرداخت فطریه و سوء استفاده های مجرمان

لذا سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در این خصوص هشدار داده است ؛

تجربه سال‌های گذشته پرونده‌های قضایی در پلیس فتا نشان از این است که مجرمان در ایام خاص و مناسبت‌های مذهبی با انتشار آگهی‌های دروغین و تصاویر خاص سعی در فریب هموطنان و مترصد کلاهبرداری و سوء استفاده از احساسات هموطنان ما هستند.

افراد با سوءاستفاده از ایام و موقعیت‌های خاص همواره به دنبال کلاهبرداری و تخلیه‌حساب‌های بانکی با انجام ترفند‌های مختلف از هموطنان هستند.

افراد سودجو با تبلیغ دروغین و گسترده در فضای مجازی در بین کاربران مبنی بر جمع آوری زکات فطریه جهت یاری رساندن به هموطنان نیازمند در مناطق محروم کشور را مطرح می‌کنند.

سودجویان با اعلام شماره حساب‌هایی در فضای مجازی مبنی بر واریز زکات فطریه برای محرومان تبلیغ می‌کنند، لذا هموطنان نسبت به این موارد هوشیار باشند و فریب اینگونه تبلیغات دروغین را نخورند.

اغلب اینگونه آگهی‌ها در فضای مجازی منبع و بستر مجرمانه دارد و افراد آگهی کننده به دنبال اهداف کلاهبردارانه خود هستند، لذا کاربران باید نسبت به این آگهی‌ها بی تفاوت باشند و نسبت به آن وا کنش نشان ندهند و در صورت دادن زکات فطریه و سایر نذورات خود این اقدامات را از طریق رسانه ملی و مراکز رسمی مربوطه پیگیری کنند.

هموطنان در صورت هرگونه مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به نشانی سایت پلیس فتا گزارش دهند تا با دریافت این گزارشات نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان اقدامات لازم صورت گیرد.(خبرنگاران جوان)

بنابراین شما می توانید همان مبلغ 8 یا 9 هزار تومانی را که در فطریه سال 98 چقدر است؟ اشاره کردیم از طریق یکی از روش های مطمئنی که در پرداخت آنلاین فطریه به صورت اینترنتی توضیح دادیم به صورت اینترنتی یا کد دستوری پرداخت کنید.

ببینید  مراقب پیامک جعلی افزایش نرخ گمرک با لینک irica.run باشید
حمید رضا

حمید رضا صفری هستم مدیر و موسس وبسایت ترفند سیتی و همچنین یکی از اعضای تحریریه سایت ...

  • مطالب پیشنهادی از حمید رضا
  • مطالب پیشنهادی و مرتبط با این مقاله

ستاره 6369 مربع *6369#

با افزایش قیمت بنزین قرار بر این شده تا یارانه معیشتی به خانوارها پرداخت شود. همان طور که مکررا در …

3 آذر 1398 / حمید رضا
دیدگاه کاربران بدون دیدگاه دیدگاه


ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

تبلیغات متنی