چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟

3

وقتی سرگرمی از موانع زبان عبور می کند افراد بیشتری شروع به تماشای فیلم ها و سریال های زبان خارجی می کنند و همین امر باعث می شود تقاضای آن ها برای به دست آوردن زیرنویس های جذاب نیز افزایش یابد.  شاید این زیرنویس ها بهترین راه حل برای مشکلات موجود نباشد اما بی شک یکی از مفیدترین مواردی است که به شما کمک می کند ویدئوهای موجود را تماشا کنید . شاید دلایل دیگری برای جستجوی زیرنویس ها وجود داشته باشد.  از آنجایی که خیلی ها نحوه اضافه کردن و دانلود زیرنویس ها را نمی دانند در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و ببینیم چگونه می توانیم زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم هایمان اضافه کنیم.

چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟

چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟

برای آغاز کار باید نحوه دانلود، مهم تر از همه جایی که باید زیرنویس را دانلود کنید بدانید. با اینکه با وجود گوگل یافتن زیرنویس  ها اسان است اما شما باید سایت مطمئنی را برای اینکار پیدا کنید. برای اینکه از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کنیم می توانیم از سایت های زیر بهره ببریم:

سایت Subscene:

چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
دانلود زیر نویس

اگر به دنبال  زیرنویس برای فیلم های سینمایی یا نمایش های تلویزیونی هستید می توانید از این سایت Subscene بازدید کنید.

انتخاب زیرنویس کمی دشوار است و ممکن است زیرنویسی را دانلود کنید که برای فیلم های ویدئویی تان مناسب نیست. با کمک این سایت انتخاب های متعددی برای ویدئوها خواهید داشت  و می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. این سایت زمانی مفید خواهد بود که هنرمند یک اثر را نشناسید .

سایت Open Subtitles:

چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
دانلود زیرنویس فیلم

وقتی زیرنویس تان را در سایت بالا پیدا نکردید می توانید سری به این سایت Open Subtitles بزنید که مجموعه عظیمی از زیرنویس ها برای زبان های مختلف است. زمانی که این سایت را با سایت قبلی مقایسه می کنیم متوجه می شویم که این سایت رابط مدرن تری دارد و ناوبری در آن ساده تر خواهد بود. حتی می توانید با درگ و دراپ کردن فایل ویدئویی،زیرنویسی برای آن پیدا کنید. Open Subtitles بر خلاف سایت قبلی زیرنویسی برای ویدئوهای موسیقی ارائه نمی کند و از زبان های زیادی پشتیبانی نمی نماید.  اگر زیاد خوش شانس نبودید و نتوانستید زیرنویس تان را در این دو سایت بیابید، بهترین کار این است که مواردی همچون TV Subtitles, Movie Subtitles و SubsMax را بررسی کنید.  با اینحال من این سایتها را زیاد دوست ندارم و ترجیح می دهم از دو سایتی که در ابتدای کار معرفی کردم استفاده کنم.

چگونه زیرنویس ها را از یوتیوب دانلود کنیم؟

خیلی از ویدئوها در یوتیوب قابلیت ارائه زیرنویس برای زبان های مختلف را بسته اند. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شدید و دوست داشتید ویدئویی را از یوتیوب دانلود کنید باید به فکر دانلود زیرنویس برای آن باشید.  فرآیند دانلود زیرنویس برای ویدئوهای یوتیوب زمانی که با فرآیند دانلود زیرنویس برای سایر ویدئوها مقایسه می شود بسیار ساده است.

در این فرآیند شما باید لینک ویدئو در یوتیوب را در سایتی همچون SaveSubs کپی کنید و بر روی دکمه Extract & Download کلیک نمایید. در این شرایط گزینه ای را دریافت خواهید کرد که به شما کمک می کند زیرنویس ویدئوتان را دانلود نمایید.

چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
دانلود زیرنویس برای فیلم یوتیوب

این سایت همچنین به کاربران کمک می کند قبل از دانلود زیرنویس آن را ترجمه کنند. این موضوع به شما کمک می کند درک بهتری از فیلم داشته باشید. نکته قابل توجهی که در این سایت وجود دارد این است که با ویدئوهای آپلود شده در فیس بوک، Dailymotion و Vimeo هم کار می کند. این موضوع بدین معنی است که شما می توانید به راحتی زیرنویس فیلم ها را با کپی کردن آدرسشان در این سایت به دست آورید.

ببینید »»» 6 تا از بهترین مدیا پلیر برای کامپیوتر و ویندوز به همراه نسخه های اندرویدی

چگونه زیرنویس های دانلود شده را به فیلم هایمان اضافه کنیم؟

خوب حالا که نحوه دانلود کردن زیرنویس های مورد نیاز را یاد گرفتید شاید به این موضوع فکر کنید که چگونه می توانید زیرنویس های دانلود شده را به ویدئوهایتان اضافه کنید. روش های زیادی برای اضافه کردن این زیرنویس ها وجود دارد. این موضوع به پلتفرمی که از آن استفاده می کنید بستگی دارد. در ادامه سعی می کنیم نحوه اضافه کردن زیرنویس به ویدئوها را در هر پلتفرم با هم بررسی کنیم:

اضافه کردن زیرنویس در ویندوز:

چگونه زیرنویس را با VLC Media Player در ویندوز اضافه کنیم؟

اکثریت قریب به اتفاق کاربران تنها از VLC Media Player برای باز کردن ویدئوهایشان استفاده می کنند. همین امر موجب شده است این گزینه یکی از بهترین پلیرهای موجود در پلتفرم ویندوز باشد.  اگر شما هم جزو این افراد هستید و نمی دانید چگونه زیرنویس را در VLC Media Player به ویدئوهایتان اضافه کنید مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • فایل ویدئویی که می خواهید زیرنویس را به آن اضافه کنید در VLC Media Player باز کنید و سپس بر روی تب Subtitle کلیک نمایید.
ببینید  6 تا از بهترین مدیا پلیر برای کامپیوتر و ویندوز به همراه نسخه های اندرویدی
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
افزودن زیرنویس به فیلم با VLC
 • بر روی Add Subtitle File در منوی کشویی کلیک کنید و سپس به سمت فایل زیرنویس دانلود شده بروید و آن را انتخاب کنید.
 • اگر نوع فایلی که انتخاب کرده اید درست باشد حالا می توانید ویدئو را به کمک زیر نویس ببینید. در مواردی که فایل زیرنویس زبان های متعددی دارد شما می توانید با کلیک بر روی Sub Track بین زبان های موجود یکی را انتخاب کنید.

چگونه زیر نویس را در MPC-HC Media Player ویندوز اضافه کنیم؟

 • فایل ویدئویی را که می خواهید زیرنویس را بدان اضافه کنید باز کنید و سپس بر روی تب Fileکلیک نمایید.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
افزودن زیرنویس در مدیا پلیر
 • گزینه Subtitles را از منوی کشویی انتخاب کنید و سپس گزینه Load Subtitles را انتخاب نمایید. به سراغ فایل زیرنویس دانلود شده بروید و آن را انتخاب کنید. در این شرایط هم اگر فایل زیرنویس درستی را دانلود کرده باشید می توانید فیلم تان را با زیرنویس تماشا کنید. اگر زیرنویس درستی را انتخاب نکرده باشید MPC-HC  گزینه درون ساختی دارد که به کمک آن می توانید زیرنویس مناسب را دانلود کنید.

چگونه زیر نویس را در سیستم عامل مک اضافه کنیم؟

چگونه زیرنویس را در VLC Media Player در مک دانلود کنیم؟

VLC Media Player گزینه های راحتی دارد که به شما اجازه می دهد فایل های زیرنویس را به صورت مستقیم به ویدئویتان اضافه کنید. در ادامه نحوه انجام اینکار را با هم مرور می کنیم:

 • وقتی فایل ویدئویی تان در حال اجرا بود، بر روی گزینه VLC در نوار منو کلیک کنید. سپس به بخش Extensions بروید و بر روی VLSub کلیک کنید.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
دانلود زیرنویس در مک
 • VLC به صورت خودکار نام فایل ویدئویی را شناسایی می کند اما اگر دوست داشتید می توانید آن را تغییر دهید. حالا بر روی Search by name کلیک کنید.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
دانلود زیرنویس در سیستم عامل مک
 • حالا گزینه های انتخابی متعددی بری ویدئو در اختیارتان قرار می گیرد. می توانید بهترین زیرنویس را انتخاب کنید و بر روی Download selection کلیک نمایید.
 • حالا زیرنویس دانلود شده و به صورت خودکار برای ویدئو بارگذاری خواهد شد.

چگونه به صورت دستی زیرنویس را در VLC Media Player در مک اضافه کنیم؟

اگر در حال حاضر زیرنویسی دارید می توانید به صورت دستی آن را به فایل تان اضافه کنید. اجازه دهید نحوه انجام اینکار را با هم مرور کنیم:

 • فایل ویدئویی که می خواهید زیرنویس را به آن اضافه کنید باز کنید. بر روی تب Subtitle در نوار منو کلیک نمایید.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
افزودن زیرنویس در سیستم عامل مک
 • از منوی کشویی گزینه Add Subtitle File را انتخاب کنید و سپس به سراغ فایل دانلود شده بروید و آن را انتخاب نمایید.

با دنبال کردن چند گام ساده قادر خواهید بود زیرنویس را در پلیر خود تعبیه کنید. همانند VLC در ویندوز، می توانید subtitle tracks را تغییر دهید.  همچنین قادر خواهید بود اندازه متن، رنگ متن ضخامت، شفافیت پس زمینه و رنگ پس زمینه را تغییر دهید.

چگونه زیر نویس را به MPV Media Player در مک اضافه کنیم؟

اضافه کردن زیرنویس در MPV Media Player متفاوت از اضافه کردن زیرنویس در VLC است. برای اینکه زیرنویس را در MPV Media Player اضافه کنید باید اطمینان حاصل کنید که نام زیرنویس با نام فایل ویدئویی تان یکسان است. سپس باید این دو فایل را در یک فولدر قرار دهید.

چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
افزودن زیر نویس در پلیر مک

بعد از انجام اینکار، MPV Media Player به صورت خودکار زیرنویس را انتخاب می کند و آن را به همراه فایل ویدئویی نشان تان می دهد.  این روش با VLC هم کار می کند اما از آنجایی که MPV media player  گزینه دستی برای اضافه کردن زیرنویس ندارد، اگر از این پلیر استفاده می کنید ممکن است این تنها روشی باشد که به کمک آن می توانید فایل های زیرنویستان را اضافه کنید.  اگر در یک فولدر زیرنویس های متعددی داشته باشید می توانید از منوی Subtitle یکی را انتخاب کنید.

ببینید »»» 9 تا از بهترین موزیک پلیر و پخش کننده صوتی کامپیوتر و ویندوز (اندروید+iOS)

چگونه زیرنویس را در اندروید اضافه کنیم؟

چگونه زیرنویس را در اندروید بر روی VLC Media Player دانلود و اضافه کنیم؟

VLC Media Player به شما اجازه می دهد زیرنویس هایتان را حتی برای اندروید هم دانلود و اضافه کنید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • وقتی ویدئویی که می خواهید برایش زیرنویس اضافه کنید را در VLC Media Player باز کردید، کافیست بر روی آیکون گفتگو مانند کوچک که در نوار پایین ظاهر می شود کلیک کنید. حالا بر روی گزینه Download subtitles کلیک نمایید.
ببینید  فشرده سازی و کاهش حجم فیلم بدون افت کیفیت با VLC
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
دانلود کردن زیر نویس در اندروید
 • حالا خود VLC به دنبال زیرنویس برای ویدئو می گردد و آن را به صورت خودکار به فایل تان اضافه می کند.

چگونه زیر نویس را بر روی VLC Media Player در اندروید اضافه کنیم؟

 • فایل ویدئویی که می خواهید زیرنویس را بدان اضافه کنید باز کنید و بر روی آیکون حباب گفتگو  کلیک نمایید.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
افزودن زیرنویس در اندروید
 • گزینه Select subtitle file را از منوی پاپ آپ انتخاب کنید و فایلی که می خواهید لود کنید را انتخاب نمایید. حالا باید زیرنویس به ویدئوتان اضافه شده باشد.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
مشکل تاخیر زیرنویس در اندروید

بعد از اینکه زیرنویس را به فایلتان اضافه کردید قادر خواهید بود subtitle delay( تاخیر در نمایش زیرنویس) را با ضربه زدن بر روی منو  و انتخاب آیکون subtitle delay برطرف کنید.

چگونه زیرنویس را در اندروید به MX Player دانلود کنیم؟

یکی دیگر از پلیرهای محبوب برای اندروید MX Player است. این گزینه به شما اجازه می دهد زیرنویس را به صورت مستقیم از داخل خود برنامه جستجو کنید. برای دانلود کردن زیر نویس مراحل زیر را دنبال کنید:

 • بر روی آیکون منوی سه نقطه ای در سمت راست و بالای تصویر ضربه بزنید و سپس گزینه Subtitle را انتخاب کنید.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
دانلود زیرنویس اندروید
 • سپس بر روی Online Subtitles ضربه بزنید.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
دانلود زیرنویس در گوشی اندروید
 • در منوی بعدی بر روی Search ضربه بزنید.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
دانلود زیرنویس در ام ایکس پلیر اندروید
 • MX Player با نام پیش فرض ویدئو به دنبال زیرنویس برای آن می گردد اما شما می توانید از جستجوی سفارشی هم استفاده کنید. بعد از انجام اینکار بر روی اوکی ضربه بزنید.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
دانلود زیرنویس در MX اندروید
 • MX Player طیف وسیعی از زیرنویس ها را برای ویدئو نشان می دهد. شما می توانید یکی را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Download کلیک نمایید.

چگونه زیرنویس را در MX Player  اندروید اضافه کنیم؟

اگر فایل زیرنویس را برای اندروید دانلود کرده اید می توانید آن را به MX Player اضافه کنید.

 • فایل ویدئویی که می خواهید زیرنویس را بدان اضافه کنید انتخاب نمایید و بر روی دکمه منو در گوشه راست و بالا ضربه بزنید.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
افزودن زیرنویس در ام ایکس پلیر اندروید
 • گزینه Subtitle را از منوی کشویی انتخاب کنید و سپس  بر روی گزینه open کلیک کنید. در این شرایط قادر خواهید بود زیرنویس دانلود شده تان را انتخاب کنید.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
افزودن زیرنویس در MX پلیر
 • اگر دوست داشتید زیرنویس مربوطه را دانلود کنید بر روی Online subtitles ضربه بزنید.
چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
اضافه کردن زیرنویس در اندروید
 • گزینه Search را در Online subtitles انتخاب کنید.

مهم نیست چه گزینه ای را انتخاب می کنید. حالا باید زیرنویس به فایل ویدئویی تان اضافه شده باشد. بعد از اینکه زیرنویس انتخاب و اجرا شد،MX Player به شما اجازه می دهد فونت، اندازه، رنگ، مقیاس را برای زیرنویس تنظیم کنید. برای اینکار کافیست به سراغ بخش تنظیمات بروید.

اضافه کردن زیرنویس در IOS:

چگونه زیرنویس را در VLC Media Player سیستم عامل IOS اضافه کنیم؟

اضافه کردن زیرنویس در دستگاه های IOS همانند اضافه کردن زیرنویس به MPV media player در سیستم عامل مک است.  شما باید نام فایلی که می خواهید زیرنویس را به آن اضافه کنید تغییر دهید و با نام ویدئو یکی کنید و سپس آن را به کمک روش انتقالی دلخواهتان به دستگاهی که دارید انتقال دهید.  من از روش اشتراک گذاری خود VLC استفاده می کنم. VLC بر روی IOS در برگیرنده گزینه ای برای دانلود و اضافه کردن زیرنویس به صورت جداگانه نیست. پس باید اطمینان حاصل کنید که نام یکسانی برای زیرنویس می دهید. بعد از اینکه زیرنویس شروع به کار کرد، VLC به شما اجازه می دهد فونت را انتخاب کنید، اندازه اش را تغییر دهید، از فونت بولد استفاده کنید، رنگ فونت را تغییر دهید.

چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
افزودن زیرنویس در iOS

چگونه زیرنویس را در KMPlayer سیستم عامل iOS اضافه کنیم؟

این روش همانند اضافه کردن زیرنویس برای VLC در سیستم عامل IOS است. شما باید نام زیرنویس را تغییر دهید و آن را همراه ویدئو انتقال دهید.

گزینه ای برای دانلود یا انتخاب دستی زیرنویس وجود ندارد. KMPlayer در برگیرنده گزینه دستی برای انتقال فایل ویدئویی ندارد.  برای اینکه بتوانیم زیرنویس را به KMPlayer اضافه کنیم باید اطمینان حاصل نماییم که نام ویدئو و زیرنویس دقیقا یکی است. در این شرایط پلیر به صورت خودکار زیرنویس را انتخاب می کند. بعد از اینکه زیرنویس کار کرد قادر خواهید بود فونت را تغییر دهید، اندازه اش را عوض کنید، رنگ فونت را عوض کنید؛ از فونت بولد بهره ببرید و  رمزگذاری متن را عوض نمایید.

چگونه زیرنویس را دانلود کرده و به فیلم اضافه کنیم؟
افزودن زیرنویس در آیفون

زیرنویس ها را دانلود کنید و از ویدئوتان لذت ببرید:

خوب به پایان آموزش امروزمان رسیدیم. اگر به مشکلی برخورد کردید می توانید پلیرتان را عوض کنید. اما اگر دوست نداشتید اینکار را بکنید کافیست در بخش دیدگاه ها با ما در تماس باشید.

منبع beebom
3 نظرات
 1. Rezzo می گوید

  سلام این مشکل معمولا به دو دلیل اتفاق میفته:
  1. فیلمی که دانلود کردین، فایل زیرنویس رو به صورت سافت ساب (یعنی موجود در خود فایل فیلم) نداره و به شکل مجزا با فرمتهای رایج srt ویا sub دانلود کرده، که شما باید اون فایل رو که اکثرا همنام با فایل ویدئویی هست در گوشی دیگه و مکانی که فایلهای دانلود شده قرار دارن پیدا کنید ویا از سایتهای معرفی شده دانلود کنید، و به گوشی جدید و پوشه همون ویدیو منتقل کنید.
  2. پلیری که باهاش فیلم رو پخش میکنید یا قابليت پخش فایل زیرنویس رو نداره مثل پلیرهای دیفالت گوشی، و یا این قابلیت غیر فعاله که اگر از mx player استفاده میکنید، در هنگام پخش بالای صفحه سمت راست آیکون نوشته مانندی هست که نشون میده فایل زیرنویس موجوده و برای نمایش دادنش کافیه روی همون آیکون کلیک کنید و تیک زیرنویس موجود رو روشن کنید.

 2. فرناز می گوید

  سلام من یه مشکلی دارم و اون هم اینه که از طریق یه گوشی دیگه فیلمی رو دانلود کردم که زیرنویس داشت ولی وقتی از طریق زاپیا به گوشی خودم منتقل کردم دیدم زیرنویس نداره لطفا بگین چیکار کنم

  1. ماستر می گوید

   کاربر گرامی عدم پخش زیر نویس در گوشی های تلفن همراه دلایل و راهکار های متعددی دارد که در اینجا به آنها میپردازیم :
   1.ممکن است در پلیر خود قابلیت پخش زیر نویس را فعال نکرده باشید .

   برای اجرای فیلم و یا سریال مورد نظر پلیر پیش فرض را انتخاب کنید
   روی آیکون 3 نقطه در بالا راست صفحه ضربه بزنید.
   وارد تنظیمات مربوط به Subtitle بشید. ( در برخی پلیر ها باید گزینه ی Settings را انتخاب کنید و با فعال بودن گزینه ی Subtitles زیرنویس روی ویدیو نمایش داده خواهد شد )
   گزینه Open رو انتخاب کنید.
   در منوی باز شده به آدرسی که فایل زیرنویس در اونجا موجود هست، رفته و اون رو انتخاب کنید. ( مربوط به زمانی است که فیلم دارای زیر نویس چسبیده نیست و فایل ان را جداگانه از یکی از سایت ها دانلود کرده اید .)

   اگز از برنامه ی KM Player استفاده میکنید میتوانید از روش زیر استفاده کنید :
   زیرنویس را در داخل فولدر فیلم قرار داده و با فیلم هم نام میکنیم.
   با این کار تنها با اجرای فیلم، زیرنویس نیز اجرا میشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.