از فروش کارت وی پی ان در سوپر مارکت ها و VPN قانونی
بعدا میخوانم
از فروش کارت وی پی ان در سوپر مارکت ها و VPN قانونی

2
دقیـقه
مطالعه

از فروش کارت وی پی ان در سوپر مارکت ها و VPN قانونی

17 آبان 1398 بدون دیدگاه 15 بازدید حمید رضا

بحث فیلترینگ در کشورها به نحوی اجرا می شود یعنی اگر شما در گوگل عبارت آیا کشورهای دیگر هم اینترنت را فیلتر می کنند؟ را سرچ کنید ملاحظه خواهید کرد که حتی در آمریکا نیز طبق قوانینی فیلترینگ اجرا می شود اما به طور کلی موارد فیلترینگ تا حدودی در کشورها شاید متفاوت باشد مثلا در آمریکا دسترسی کودکان به محتوای جنسی فیلتر است یا موضوعات مقابله با تروریست مانند حزب الله لبنان (طبق تعاریف خودشان) و یا در انگلیس، هرزه نگاری کودکان و محتوای پورنو و حامیان حماس … فیلتر می باشد. در ایران هم فیلترینگ برای برخی از موارد اجرا می شود که می توانید ایفوگرافیک آن را در این لینک ببینید.

از فروش کارت وی پی ان در سوپر مارکت ها و VPN قانونی

از فروش کارت وی پی ان در سوپر مارکت ها و VPN قانونی

در کنار بحث فیلترینگ، سر و کله فیلترشکن و VPN پیدا می شود نمونه بارزش فیلتر تلگرام و استفاده از وی پی ان هاست. علی رغم اینکه وی پی ان های رایگان توصیه نمی شوند اما به هر حال خیلی از کاربران باز سراغ آنها می روند. در بین این کاربران پزشک هست، استاد دانشگاه هست و … که به مقتضای کار خود گاهی نیاز دارند تا از محتوای سایت هایی که به خاطر تحریم، به روی ما بسته شده اند استفاده کنند لذا در چنین مواقعه ای این گروه از افراد جامعه نیز نیاز به ابزاری برای دور زدن تحریم ها دارند. تفاوت VPN وی پی ان با پروکسی سرور Proxy server در چیست؟

VPN قانونی

موضوع وی پی ان قانونی از چند سال پیش مطرح شده و قبلا هم از آنها استفاده هایی برای برخی از سایت هایی که سرویس هایی را به خاطر تحریم ها برای آی پی های ایران مسدود کرده بودند، می شده است اما حالا قرار است هر کسی به مقتضای کار شغل خودش بتواند از آن استفاده کند، به عبارتی دسترسی یک استاد دانشگاه و پزشک به وی پی ان قانونی، متفاوت است از دسترسی یک نوجودان و کودک.

ببینید  باگ امنیتی در VPN شرکتی Cisco و Palo Alto Networks و Pulse Secure و F5 Networks

مثلا شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که مثلا از تصاویر یک سایتی که روی سرورهای فیلتر شده آپلود شده باشند، نمی توانید استفاده کنید و در واقع با iP ایران باز نمی شوند لذا مجبورید از ابزارهایی مانند VPN استفاده کنید.

در هر صورت طرح وی پی ان قانونی قرار است از این پس به این نحو باشد که براساس نیازهایی که یک پزشک و استاد دانشگاه و خبرنگار و سایر اقشار جامعه دارند، بتوانند از این سرویس استفاده کنند. در ضمن مسئولیت این طرح در حال حاضر با کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه می باشد هر چند طرح این برنامه از طرف شرکت ارتباطات زیرساخت بوده است. دور زدن تحریم های اینترنتی و دانلود از سایت های تحریم شده

کارت وی پی ان

خبر جالب تر این است که جدیدا (یا شاید ما جدیدا متوجه این موضوع شدیم) که کارت های وی پی ان در برخی از مغازه های سوپر مارکتی به فروش می رسد. البته فرق چندانی نکرده یعنی چه از طریق سایت هایی که حتی برخی از آنها فیلتر نیستند و به راحتی می توانید اکانت vpn بخرید و چه از طریق این کارت های وی پی ان جدید.

حمید رضا

حمید رضا صفری هستم مدیر و موسس وبسایت ترفند سیتی و همچنین یکی از اعضای تحریریه سایت ...

  • مطالب پیشنهادی و مرتبط با این مقاله
  • مطالب پیشنهادی از حمید رضا

ستاره 6369 مربع *6369#

با افزایش قیمت بنزین قرار بر این شده تا یارانه معیشتی به خانوارها پرداخت شود. همان طور که مکررا در …

3 آذر 1398 / حمید رضا
دیدگاه کاربران بدون دیدگاه دیدگاه

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

تبلیغات متنی