بهترین نرم افزارهای فشرده سازی پی دی اف در اندروید

0

اگر بخواهید یک فایل پی دی اف 30 مگابایتی را با دیگران به اشتراک بگذارید و اما ایمیل تان فقط اجازه 25 مگابایت فایل را بدهد چه می کنید؟ در چنین شرایطی می توانید از گزینه های ذخیره سازی ابری بهره ببرید. اما اگر به دنبال روش راحت تری هستید بهترین کار این است که از نرم افزارهای فشرده سازی پی دی اف استفاده کنید. این ابزارها اندازه فایل پی دی اف تان را با حذف محتوای اضافی و کاهش رزولوشون تصاویر، کم می کنند. در این مقاله قصد داریم چند مورد از بهترین نرم افزارهای فشرده سازی پی دی اف برای اندروید را با هم مرور کنیم.

بهترین نرم افزارهای فشرده سازی پی دی اف در اندروید
بهترین نرم افزارهای فشرده سازی پی دی اف در اندروید

 نمونه تست:

نمونه ما برای تست یک فایل پی دی اف 20.05 مگابایتی از یک فصل از کتاب بود. این کتاب به صورت رایگان منتشر شده بود. همانطور که می دانید فشرده سازی متن کار سختی نیست و به راحتی انجام می شود. ارزش واقعی نرم افزارهای فشرده سازی پی دی اف در نحوه مدیریت مالتی مدیاهاست. ما هم همین موضوع را مورد بررسی قرار دادیم.

 روش تست:

هر کدام از نرم افزارهای فشرده سازی را به یک روش مورد بررسی قرار دادیم. هر کدام از برنامه ها را در تنظیمات پیش فرضشان اجرا کردیم و هیچ گونه تغییری در فرمت فایل یا کیفیت فشرده سازی ایجاد نکردیم.

اندازه فایل نهایی و زمانی که برای فشرده سازی نیاز بود را ثبت کردیم. هر کدام از برنامه ها را بر روی گوشی ال جی7 و با پردازنده Snapdragon 845 و رم 4 گیگابایتی بررسی نمودیم.  در برخی از نرم افزارها مجبور بودیم فایل را در فضای ابری آپلود کنیم. اینکار را با ارتباط اینترنتی وای فای 2 مگابایت بر ثانیه انجام دادیم. 4 تا از کاربردی ترین برنامه های اندروید برای تبدیل فرمت فایلها

برنامه هایی که مورد بررسی قرار دادیم:

ما نرم افزارهای فشرده سازی زیر را برای فایل های پی دی اف مان استفاده کردیم:

 • iLovePDF
 • AllPDF Reader
 • PDF Compressor
 • PDF Utils
 • WPS PDF Lite

نرم افزار iLovePDF:

این برنامه برای افرادی مناسب است که به دنبال بسته همه کاره برای مدیریت فایل های پی دی اف شان هستند. این برنامه رابط ساده ای دارد و برای هر قابلیتی که می خواهید انجام دهید یک کاشی اختصاص یافته است.

برنامه فشرده سازی فایل pdf برای اندروید
برنامه فشرده سازی فایل pdf برای اندروید

علاوه بر قابلیت فشرده سازی پی دی اف، این برنامه  به شما اجازه می دهد پی دی اف ها را با هم ترکیب کنید یا جدا سازید، اسنادتان را به صورت دیجیتال امضا کنید، آن را به فرمت JPG تبدیل کنید. iLovePDF برای تبدیل فایل های پی دی اف، از راه حل مبتنی بر ابر استفاده می کند. شما می توانید پی دی اف انتخابی تان را بردارید و آن را در سرور آپلود کنید. اینکار باعث می شود زمان فشرده سازی در صورت استفاده از اینترنت کند، بیشتر شود و عملیات کندتر پیش رود.

ما از اینترنت وای فای 2 Mbps برای همه برنامه ها استفاده کردیم. در این سرعت فشرده سازی فایل پی دی اف آپلود شده 2 دقیقه و 58 ثانیه طول کشید. در ارتباطات اینترنتی سریع تر قطعا این فرآیند باید سریع تر باشد. راه حلی که این نرم افزار ارائه می داد خیلی خوب بود. این برنامه اندازه فایل را تا 87.5 درصد کاهش داد. (دانلود برنامه iLovePDF)

 مزایای استفاده از این برنامه:

 • نتایج فشرده سازی عالی است
 • محدوده وسیعی از قابلیت های اضافی همچون ترکیب و جدا کردن پی دی اف ها را در خود دارد.
ببینید  7 تا از بهترین برنامه های تقویت حجم صدا در اندروید

 معایب این برنامه:

 • راه حل های مبتنی بر ابر ممکن است زمان زیادی از کاربر بگیرد به خصوص اگر ارتباط اینترنتی کند باشد.
 • نگرانی هایی درباره حریم خصوصی هست چون شما باید فایل تان را در ابر آپلود کنید.

نرم افزار AllPDF Reader:

این نرم افزار برای افرادی طراحی شده است که به دنبال فشرده سازی سریع و آفلاین فایل های پی دی افشان هستند.راه حل لوکال این برنامه برای فشرده سازی سرعت خوبی دارد.

بهترین نرم افزار فشرده سازی PDF برای گوشی اندروید
بهترین نرم افزار فشرده سازی PDF برای گوشی اندروید

زمان فشرده سازی حدود سه ثانیه بود. این نرم افزار اندازه فایل را تا 91 درصد کاهش داد و اندازه فایل را به 1.9 مگابایت تبدیل نمود. البته یک مشکل بزرگ با AllPDF Reader وجود دارد. فایل تستی که ما مورد استفاده قرار دادیم با فشرده ساز پی دی اف کار نکرد. به همین خاطر سعی کردیم از یک فایل تستی دیگر استفاده کنیم. فشرده سازی عکس در گوشی اندروید بدون افت کیفیت

این فایل تصاویر و جداول کمی داشت. قابلیت فشرده سازی AllPDF Reader روی این فایل کار کرد اما اندازه فایل تنها تا 10 درصد کاهش یافت و به 508 کیلوبایت رسید.  سایر قابلیت های این برنامه همچون تبدیل به JPG را هم مورد بررسی قرار دادیم و از آن راضی بودیم. با این وجود، این برنامه را زیاد توصیه نمی کنیم چون کار فشرده سازی اش خیلی خوب نبود.(دانلود برنامه AllPDF Reader)

مزایای این نرم افزار:

 • راه حل های آفلاین
 • به سرعت کار می کند.

 معایب:

 • برای همه فایل های پی دی اف کارساز نیست به خصوص فایل هایی که اندازه بزرگ تری دارند.

نرم افزار PDF Compressor:

این برنامه برای کاربرانی مناسب است که به دنبال یک نرم افزار واحد برای فشرده سازی فایل های پی دی اف می گردند. بر خلاف سایر نرم افزارهایی که تا به اینجا بررسی کردیم این نرم افزار یک کارکرد واحد دارد و آن هم فشرده سازی فایل های پی دی اف است.

فشرده سازی pdf در اندروید
فشرده سازی pdf در اندروید

این نرم افزار هم از راه حل های مبتنی بر ابر استفاده می کند.  فرآیند اجرای کار در این برنامه کمی طولانی بود. از آپلود فایل بر روی سرور تا فشرده سازی و دانلود، 5 دقیقه و 10 ثانیه طول کشید. نتیجه فشرده سازی هم زیاد راضی کننده نبود.  اندازه فایل تا 89 درصد کاهش یافت. اگرچه این گزینه یک برنامه با کارکرد واحد برای فشرده سازی فایل های پی دی ف بود اما iLovePDF کارکرد بهتری داشت.  انتظار داشتیم این نرم افزار با فایل هایی که متن زیادی داشتند خوب کار می کرد اما زیاد راضی کننده نبود.(دانلود برنامه PDF Compressor)

مزایا:

 • یک نرم افزار اختصاصی برای فشرده سازی فایل های پی دی اف است.

معایب:

 • بسیار کند است
 • نسبت فشرده سازی در پی دی اف نمونه ضعیف بود.

نرم افزار PDF Utils:

این نرم افزار یک جایگزین خوب برای iLovePDF محسوب می شود و برای کاربرانی مناسب است که به دنبال یک برنامه چند منظوره هستند.بر اساس بررسی هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که PDF Utils متعادل ترین گزینه موجود است. 5 تا از بهترین نرم افزار های اسکنر Scanner برای گوشی های اندروید

چگونه فایل pdf را در گوشی فشرده سازی کنیم
چگونه فایل pdf را در گوشی فشرده سازی کنیم

افرادی که تازه کار هستند می توانند به خوبی از این برنامه بهره ببرند. PDF Utils از قابلیت فشرده سازی آفلاین استفاده می کند و همین امر باعث می شود فرآیند فشرده سازی  سریع تر انجام شود.  ما در عرض سه ثانیه فیلمان را فشرده کردیم. با اینحال بر خلاف آیتم های اولیه، PDF Utils می تواند فایل های بزرگ تری را به راحتی مدیریت کند. نمونه اولیه ما با موفقیت فشرده شد و خروجی هم قابل قبول بود. نسبت فشرده سازی هم متوسط بود.  این نرم افزار اندازه فایل را به 8.49 کاهش داد.  فقط یک مشکل وجود داشت و آن هم این بود که  تصاویر رنگی به خوبی  مدیریت نشد و به نظر می رسد رنگ ها عوض شده است. اگر فایل پی دی اف شما آیتم های رنگی زیادی ندارد به راحتی می توانید از این برنامه استفاده کنید.(دانلود برنامه PDF Utils)

ببینید  تست نرم افزارهای اندروید بدون نصب با برنامه های فوری Instant Apps

 مزایا:

 • راه حل بسیار سریعی است.
 • سطح فشرده سازی متوسط است.

معایب:

 • تصاویر رنگی، به خوبی تبدیل نمی شوند.

نرم افزار WPS PDF Lite:

این نرم افزار برای افرادی مناسب است که در حال حاضر با برنامه WPS office آشنا هستند و کار می کنند. WPS PDF Lite نسخه سبک شده PDF reader مجموعه WPS می باشد. WPS PDF Lite قابلیت های متمرکز زیادی در خود دارد.

بهترین اپلیکیشن های فشرده سازی pdf در اندروید
بهترین اپلیکیشن های فشرده سازی pdf در اندروید

این برنامه در برگیرنده اسکن کننده و امضا کننده دیجیتال هم هست و قابلیت فشرده سازی را هم در خود دارد.  اگر به دنبال تجربه ثابتی هستید این گزینه می تواند برایتان مفید باشد.  فشرده سازی فایل نمونه با این برنامه حدود 6 ثانیه طول کشید. با اینکه فرآیند سریع انجام شد اما زیاد موثر نبود. تنظیمات استاندارد فشرده سازی تنها اندازه فایل را به 19.5 مگابایت رساند. این نرم افزار در گوگل پلی استور نظرات مثبتی را به خود اختصاص داده است. شاید نتیجه ضعیفی که ما در این بخش گرفتیم به خاطر ناتوانی نرم افزار در مدیریت تصاویر بود.  اگر فایل شما تصاویر زیادی در خود ندارد و بیشتر از متن استفاده کرده است می توانید از این برنامه به خوبی استفاده کنید.(دانلود برنامه WPS PDF Lite)

 مزایا:

 • به راحتی می توان آن را با مجموعه برنامه های WPS ادغام کرد.
 • سریع است و به صورت آفلاین هم کار می کند.

معایب:

 • نسبت فشرده سازی در پی دی اف نمونه ما بسیار پایین بود.

نتیجه گیری:

به راحتی نمی توان تصمیم گرفت کدام یک از این برنامه ها برای اندروید مناسب است. چیزی که ما از این فرآیند و برنامه های موجود یاد گرفتیم این بود که بیشتر نرم افزارهای فشرده سازی  در پلی استور مشکلات زیادی دارند. به همین خاطر انتخاب بهترین گزینه به شرایط شما بستگی دارد. بعد از بررسی متوجه شدیم راه حل های ابری همچون iLovePDF و PDF Compressor زمان زیادی برای فشرده سازی می گیرند به خصوص اگر ارتباط اینترنتی ضعیفی داشته باشید. همچنین مشکل حریم خصوصی هم در این شرایط مطرح می شود. به طور کلی بهترین راه حل برای ما نرم افزار iLovePDF بود. اگرچه فرآیند آن کمی کند بود اما فایل ما را به خوبی فشرده سازی کرد.  اگر به دنبال فشرده ساز آفلاین هستید توصیه ما PDF Utils است. این نرم افزار سریع تر از سایر برنامه هاست و سطح فشرده سازی اش منطقی است . فقط در این برنامه هم مشکل تغییر رنگ وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.