حالت ناشناس در گوگل مپ اضافه می شود؛ آموزش فعالسازی incognito mode در گوگل مپ

0

گوگل برای  اهداف روزمره ی کاربران خود، برنامه ها و خدمات بسیاری را ارائه می دهد. یکی از این خدمات، نقشه ها و سرویس ناوبری برنامه ی google maps است که هم در گوشی های هوشمند اندروید و هم در ios  وجود دارد. در این برنامه اطلاعات مختلفی درباره ی مسیرها و مکان ها برای کاربران ارائه می شود. این برنامه علاوه بر استفاده ی کاربران، مورد استفاده ی شرکت ها و سازمان ها نیز می باشد. و حالا قرار است ویژگی حالت ناشناس incognito mode را در گوگل مپ ببینید.

گوگل اخیرا اعلام کرده است که درصدد افزودن ویژگی خاصی بنام incognito mode به برنامه ی گوگل مپ google maps در گوشی های هوشمند است. هدف از این ویژگی افزایش حریم خصوصی داده های کاربران می باشد. در ادامه ی این مقاله، با این ویژگی بیشتر آشنا می شویم. اشتراک گذاری موقعیت مکانی با گوگل مپ و واتساپ و مسنجر

حالت ناشناس گوگل مپ
حالت ناشناس گوگل مپ

حالت ناشناس incognito mode ویژگی جدیدی نیست بلکه در مرورگرهای معروف وب نیز وجود دارد. زمانی که این حالت را فعال می کنید مرورگر، اطلاعات مروری شما را ذخیره نکرده و این باعث امنیت بیشتر شما و جلوگیری از ردیابی داده های شما توسط وب سایت ها می شود. کار حالت ناشناس در برنامه ی گوگل مپ  نیز به همین صورت است. با فعال کردن این ویژگی در این برنامه، داده های مروری شما از جمله مکان هایی که بازدید کردید ذخیره نشده و یا به حساب Gmail  شما نیز پیوند نمی  خورد. چگونه از گوگل مپ بدون نیاز به اینترنت استفاده کنیم؟

اگر اشتراک گذاری مکان با دوستان روشن باشد یا به طور پیش فرض Location Sharing فعال باشد، تا زمانی که ویژگی حالت ناشناس فعال است، داده های مکانی شما به اشتراک گذاشته نمی شوند. این ویژگی در برنامه ی google maps سبب می شود از ارسال مکان های پیشنهادی مشابه با موقعیت مکانی شما جلوگیری شود. از طرفی ارسال درخواست فیدبک از شما درباره ی مکان های مورد بازدیدتان، متوقف شده و داده های مربوط به این مکان ها نیز ذخیره نخواهند شد.

ببینید  با 8 قابلیت مفید و کاربردی گوگل لنز آشنا شوید

گفتنی است گوگل عنوان کرد که ویژگی های incognito mode فقط در برنامه ی گوگل مپ فعال خواهد بود و روی سرویس GPS و یا برنامه های دیگری از گوگل و غیر گوگل، که داده های مکان ها را ذخیره میکنند، تاثیری ندارد. باید توجه داشت که کار حفاظتی حالت incognito mode شامل حفاظت از ردیابی ارائه دهندگان خدمات اینترنتی نیست.

هم چنین باید گفت که این ویژگی بطور رسمی توسط گوگل برای کاربران گوشی های اندروید راه اندازی شد و با بروزرسانی برنامه ی maps قابل دسترسی خواهد بود. این در حالی است که با وجود شایعات راه اندازی این ویژگی در گوشی های ios در پایان سال جاری، گوگل تاکنون صحبتی درباره ی این موضوع نکرده است. نوتیفیکیشن گوگل مپ را چگونه غیر فعال کنیم

فعال کردن حالت ناشناس در گوگل مپ
فعال کردن incognito mode در گوگل مپ

فعال سازی حالت ناشناس گوگل مپ

اگر در برنامه گوگل مپ، حالت ناشناس را دارید می توانید با توضیحات زیر آن را فعال کنید؛

برای فعالسازی آن بر روی آیکون حساب خود در سمت راست بالای رابط اصلی maps (نقشه ها) کلیک کنید. در این قسمت گزینه ی Turn On Incognito Mode  راپیدا می کنید که با کلیک روی این گزینه لیستی از برخی نکات را در مورد استفاده از این ویژگی مشاهده می کنید و فقط کافیست دکمه ی بستن Close را فشار دهید. برای غیرفعال کردن حالت incognito mode  نیز دوباره همین مراحل را طی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.