برنده شدن یا از دست دادن موجودی کارت!
بعدا میخوانم
کلاهبرداری اینترنتی

2
دقیـقه
مطالعه

برنده شدن یا از دست دادن موجودی کارت!

7 آبان 1398 بدون دیدگاه 3 بازدید آرزو بزرگی

یکی از سوالاتی است که این روزها در ذهن بسیاری از ما نقش می بندد ، یک هشدار است که گول حرف های پشت خط را نخورید و موجودی خود را در اختیار آنها قرار ندهید.

برای بسیاری از شهروندان این اتفاق رخ داده که فردی با آنها تماس می گیرد. عموما  افراد با تلفن همراه شما ارتباط برقرار می کنند. در ابتدا احوالپرسی کرده و در نهایت یک خبر هیجان انگیز و شوک آور به شما می دهند. این خبر در رابطه با برنده شدن شما در یک مسابقه خواهد بود. اما آیا واقعا چنین مسابقه ای وجود داشته و شما هم برنده آن بوده اید یا تنها یک راه برای فریب شما است؟ تشخیص صفحه پرداخت جعلی و فیشینگ با سایت آنلاین

بله یک نوع کلاهبردای اینترنتی است و باید حواس خود را جمع کنید. فرد وعده یک مبلغ بالا را به شما می دهد . از شما می خواهد که در سریع ترین زمان ممکن به یک خودپرداز بروید. به شما می گوید که کارت خود را در خودپرداز قرار دهید و رمز عبور خود را بزنید . به محض اینکه این کار را انجام می دهید ، فرد از طریق سیستمی که راه اندازی نموده می تواند کلاهبرداری خود را آغاز  و موجودی حساب شما را هم خالی کند. حتی اگر برنده هم شده باشید در مسابقه ای، نحوی واریز به این صورت نیست که از شما بخواهند پای خودپرداز بروید.

دقیقا موردی مشابه برای یکی از شهروندان رخ داده که در این کلاهبرداری پنج میلیون از حساب او برداشت شد. سپس به پلیس فتا شکایت نموده تا پیگیری های لازم انجام شود. تنها هشداری که از سوی پلیس فتا به همه ی هموطنان عزیز صورت می پذیرد در رابطه با بی توجهی برای این قبیل تماس ها و رفتن به خودپرداز است. قبل از خرید گوشی به IMEI جعلی و غیر قانونی توجه داشته باشید

هشدارهایی که باید جدی بگیرید!

  1. زمانی که قصد دارید به صورت اینترنتی خریدی را انجام دهید ، حتما از کارتی غیر از کارت اصلی خود استفاده کنید به نحوی که همیشه یک کارت جداگانه داشته باشید که خودتان مثلا مبلغی را جهت خریدهای اینترنتی و کارتخوان ها به آن کارت واریز کرده و از آن استفاده کنید.
  2. در زمان کلاهبرداری اگر قصد شکایت دارید باید رمز بانکی خود را تغییر دهید و سپس پیگیری کنید.
  3. در صورت قطعی شدن کلاهبرداری و خالی شدن حساب خود می توانید با سامانه شکایت 197 ارتباط برقرار نموده و مشکل خود را توضیح دهید.
ببینید  هشدار تقلبی بودن کارت طلایی پلیس راهور
آرزو بزرگی

مرضیه حاجی آقا بزرگی , کارشناس بهداشت عمومی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان , متولد ١٣٧٢ و ساکن رشت هستم. از بهمن ماه سال ١٣٩۵ به صورت مستمر کار مربوط به تولید محتوا رو در موضوعات متنوع پزشکی , بهداشت, خبری ,تکنولوژی , گردشگری و . . . انجام میدم. هدف من تلاش برای افزایش آگاهی عموم مردم در زمینه های مختلف هستش.

  • مطالب پیشنهادی از آرزو بزرگی
  • مطالب پیشنهادی و مرتبط با این مقاله
دیدگاه کاربران بدون دیدگاه دیدگاه


ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

تبلیغات متنی