با ویژگی ها و تغییرات آخرین ورژن رسمی 70 موزیلا فایرفاکس آشنا شوید

0

با افزایش رقابت در زمینه توسعه نرم افزار بطور کلی و توسعه ی بخصوص مرورگرها و همچنین ظهور بسیاری از مرورگرهای جدید در صحنه ی وب گردی ، شرکت های توسعه دهنده ی مرورگرها بدون وقفه و به طور مداوم مرورگرهای خود را به روز کرده و ویژگی ها و امکانات بسیاری را به منظور جذب بیشترین تعداد کاربران اضافه می کنند.

مرورگر موزیلا
مرورگر موزیلا

این هفته ، موزیلا یکی از قدیمی ترین مرورگرهای وب ، به طور رسمی نسخه پایدار این مرورگر، با ورژن شماره 70  را منتشر کرد. این نسخه دارای افزونه ها و پیشرفتهای بسیاری است که ما امروز در این مقاله سعی می کنیم مفصل همه ی آن ها را مرور کنیم‌.(لینک دانلود ورژن جدید فایرفاکس)

سرعت عملکرد

مرورگر فایرفاکس
مرورگر فایرفوکس

این ورژن با پیشرفت های بسیاری همراه بوده و مشکلات مربوط به عملکرد نسبت به نسخه های قبلی را برطرف کرده و مهمترین آن سرعت عملکرد در مرور است ، در حدی که شما در نگاه اول هنگام استفاده از نسخه 70 مرورگر موزیلا سرعت و تغییرات چشم گیر آن را نسبت به نسخه قبلی ویندوز احساس خواهید کرد ، طبق اعلام موزیلا در وب سایت رسمی خود سرعت بارگیری صفحات وب را %۸درصد به نسبت نسخه ها قبلی ویندوز افزایش داده است. افزایش سرعت مرورگر فایرفاکس با ترفندهای ساده

همچنین در سیستم عامل مک این نسخه از مرورگر، پیشرفت های چشمگیر در سطح عملکرد و سرعت مرور داشته است.
گزارش موزیلا در وب سایت رسمی خود از  نسخه 70 برای MacOS سرعت بارگیری صفحات وب را 22٪ درصد سریعتر از نسخه ی قبلی همان سیستم اعلام کرده است و به طور کلی عملکرد گرافیکی را بخصوص برای رایانه هایی که از نوع پردازنده گرافیکی Intel برخوردار هستند و با توجه به وجود مشکلات عملکرد در نسخه های قبلی بهبود بخشیده است.

محافظت از اطلاعات شخصی شما در برابر رسانه های اجتماعی

امن ترین مرورگر
امن ترین مرورگر

مطمئناً بزرگترین نگرانی در حال حاضر برای کاربران اینترنت امنیت اطلاعات آنهاست. وب سایت ها به ویژه سایت های شبکه های اجتماعی ، اطلاعات و داده های کاربران را جمع آوری کرده و فعالیت آنها را در اینترنت ردیابی می کنند تا محتوای بیشتری را در جهت منافع کاربران ارائه دهند که این ممکن است باعث ناراحتی برخی از علاقه مندان به حریم خصوصی شود. 8 مورد از بهترین مرورگرهای اندروید که تبلیغات را مسدود می کنند

اگرچه افزونه های بسیاری برای مرورگرها از جمله Firefox وجود دارد که از این ردیابی ها جلوگیری می کند و از حریم شخصی کاربران محافظت می کند ، اما این نسخه با ویژگی محافظت از ردیابی اجتماعی و بوسیله مجموعه ای از ابزارها حمایت از ردیابی ، فعالیت و اطلاعات کاربران ، به نام ETP یا Enhanced Tracking Protection ساخته شده است ، که مانع از هرگونه ردیابی کاربران به کمک پایگاه داده ای از تمام سرویس ها و کدهای موجود در سایت رسانه های اجتماعی که جهت ردیابی و رصد فعالیت کاربران است تهیه شده است.

ببینید  معروفترین مرورگرهای آفلاین Offline Browsers
سریعترین مرورگر
سریعترین مرورگر

این ابزار فقط اجازه ی اجرای بخشی از خدمات مطمئن آن وب سایت ها را می دهد. و مرورگر ،سرویس ردیابی هر سایتی را که بازدید می کنید را مشخص کرده و مانع از ردیابی فعالیت و مرور شما و در نهایت آنها را مسدود میکند.
همچنین گزارشی از تعداد آن کدها یا خدمات در هر سایت و گزینه های بسیاری دیگر تهیه میکند، که برای مشاهده آنها با مراجعه به منوی اصلی در سمت راست در صفحه اصلی مرورگر ، باید روی گزینه Privacy Protection کلیک کنید.
همچنین بک سرویس اعلان هنگام بازدید از سایت هایی که در مورد موقعیت جغرافیایی کاربر سؤال می کنند ، اضافه شده است. آموزش صحیح و کامل تغییر زبان مرورگر فایرفاکس به انگلیسی

تولید و مدیریت رمزهای عبور ایمن

آخرین ورژن موزیلا
آخرین ورژن موزیلا

اگر از آن دسته افرادی هستید که از خدمات مدیریت رمزهای عبور و افزونه ها استفاده می کنید ، بگذارید به شما بگویم که با نسخه جدید Firefox دیگر به آن برنامه ها و افزونه ها نیازی نخواهید داشت. بهترین نرم افزارهای مدیریت پسورد

موزیلا از طریق Lockwise  ، سرویس تولید ، مدیریت و ذخیره رمزهای عبور ایمن را در هنگام ثبت نام در وب سایت های مختلف را در آخرین نسخه از مرورگر خود اضافه کرد ، که کافی است با یک کلیک راست در جعبه رمز عبور هنگام ثبت نام در یک سایت وبا انتخاب Use a Securely Generated Password، از یک رمز عبور ایمن تولید شده توسط موزیلا استفاده کنید.

آخرین بروزرسانی موزیلا
آخرین بروزرسانی موزیلا

همچنین می توانید این گذرواژه ها را از طریق منوی اصلی در سمت راست صفحه اصلی مرورگر و سپس گزینه Log And Passwords ،  تمام رمزهای عبور مرتبط با هر سایت را در Lockwise ذخیره و مرور کنید و با امکان کپی و بصورت دستی از آن هنگام وارد شدن به همان سایت استفاده کنید.

ببینید  ارسال زبانه های باز روی مرورگر فایرفاکس کامپیوتر به مرورگر گوشی

درضمن مرورگر موزیلا این قابلیت را دارد که اطلاعات ورود به حساب ، را به صورت خودکار وارد کند ، همچنین می توانید اطلاعات ورود به سیستم ذخیره شده در موزیلا را همگام سازی کنید و به طور خودکار از آنها برای ورود به همان سایت ها با استفاده از مرورگر موزیلا در هر سیستم عامل دیگری استفاده کنید.

گزینه های متعدد جهت مدیریت حساب کاربری خود در موزیلا

مرورگر ویندوز
مرورگر ویندوز

با توجه به اینکه در نسخه های قبلی موزیلا فایرفاکس امکان Sign-in ورود به حساب کاربری جهت بروز رسانی ، ذخیره اطلاعات وب گردی و فعالیت شما و اشتراک آنها درسیستم عاملها مختلف شما در مرورگر موزیلا یا اینکه بازیابی همان اطلاعات پس از حذف یا نصب مجدد سیستم عامل را داشتید ، اکنون این شرکت یک منوی مجزا برای اداره و مدیریت حساب کاربری شما در سمت راست صفحه ی اصلی مرورگر قرار داده است.

از این منو می توانید وارد حساب کاربری خود شوید، داده ها و رمزهای عبور خود را مشاهده کنید، تنظیمات همگام سازی را انجام داده و از سایر خدمات Firefox مانند Monitor برای ردیابی و ایمن سازی حساب های اینترنتی خود و همچنین اشتراک فایل با لینک های موقت استفاده کنید.

پیشرفتهای رابط  کاربری

دانلود موزیلا
دانلود موزیلا

مطمئناً هر مرورگر نسبت به سایر مرورگرها یک رابط پیش فرض نسبتاً مشخص و متفاوتی دارد ، اما موزیلا نه تنها عناصر موجود در رابط کاربری را بهبود بخشیده ، بلکه به عنوان مثال صفحات داخلی مرورگر (به عنوان مثال صفحه تنظیمات) تحت تأثیر فعال شدن حالت تاریک سیستم عامل ویندوز 10 قرار دارند ، و پس از فعال کردن گزینه پیش فرض در منوی تنظیمات نمایه ها(تم ها یا قالب ها) در مرورگر ، منوها و صفحات داخلی مرورگر به حالت تاریک تغییر می کنند.

همچنین نمایش منظم متن و پیوندها در مرورگر نیز بهبود یافته است ، و در صورت وجود خط Underline یا Overline در متن ، این سطرها برای مشاهده واضح تر با متن تلاقی نمی کنند ،و  همچنین طراحی مجدد برخی از آیکونها مانند آیکون اطلاع رسانی HTTP در نوار آدرس برای ارتباط با سایت هایی که از اتصال امن HTTPS پشتیبانی نمی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.