هواوی بدون برنامه های گوگل در عرض 3 ساعت یک میلیون گوشی میت 30 فروخت

0

شرکت هواوی اعلام کرده که یک میلیون گوشی میت 30 در عرض چند ساعت بعد از عرضه آن در چین فروخته شده است. چون همان طور که می دانید تحریم آمریکا و ممانعت گوگل از تعامل با این شرکت، به نظر می رسید کار را برای فروش گوشی های mate 30 سخت کرده باشد چون به هر حال از سرویس ها و برنامه گوگل محروم شده است.

هواوی بدون برنامه های گوگل در عرض 3 ساعت یک میلیون گوشی میت 30 فروخت
هواوی بدون برنامه های گوگل در عرض 3 ساعت یک میلیون گوشی میت 30 فروخت

اما با این حال هواوی، میت 30 و میت 30 پرو را در مونیخ آلمان معرفی و همچنین قیمت آن را نیز اعلام کرد، گرچه هنوز از زمان عرضه آن در خارج از چین حرفی به میان نیاورده است. با این وجود هواوی به فکر حل مشکلات قبل از عرضه در بازار جهانی بوده چرا که بدون سرویس ها و برنامه های گوگل، به نظر می رسد امیدی نمانده باشد. ادعای هواوی مبنی بر توانایی فروش 20 میلیونی گوشی های مدل میت 30 حتی بدون کمک گوگل!

جالبه بدانید گوگل و سرویس هایش در اصل در چین مسدود است لذا عرضه این گوشی بدون برنامه های گوگل ضرری نزده به همین خاطر هواوی اعلام کرده که با گذشت فقط 3 ساعت یک میلیون گوشی میت 30 و میت 30 پرو فروخته شده است.

آمار و ارقام را به این سادگی چه بسا نتوان تایید کرد اما صف های علاقه مندان به خرید این گوشی جدید، این موضوع را تایید می کند، علاوه بر این انبار Taobao خالی شده و مدل های وارداتی میت 30 برای فروش در هنگ کنگ با قیمت اضافی 1500 دلار هنگ کنگی قابل فروش است و همین امر نشان دهنده موضوع تقاضا بیش از عرضه، است.

ببینید  هواوی میت 20 و میت 20 پرو و میت 20 ایکس و پروشه دیزاین میت 20 آر اس رونمایی شد

به نظر خیلی ها فروش یک میلیون در کمتر از یک هفته یک امر غیر قابل باوری است اما با توجه به محبوبیت هواوی در بین مردم کشورش شاید چندان تعجب برانگیز هم نباشد. چون به هر حال مردم این کشور معتقدند هواوی از ناحیه آمریکا به خصوص دونالد ترامپ مورد ظلم قرار گرفته لذا حمایت ملی خود را نشان دادند.

طبق گفته شرکت Canalys ؛ هواوی در سه ماهه دوم سال جاری حدود 37.3 میلیون تلفن راهی بازار کرده که نسبت به سال 2018 رشد 31% داشته است و در حقیقت هواوی تنها برندی بوده که فروشش نسبت به سال گذشته در داخل چین افزایش داشته است در مقایسه با شرکت هایی مانند اپل ، شیائومی ، ویوو که کاهش داشته اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.