روح الله زم کجا دستگیر شد
بعدا میخوانم
روح الله زم

2
دقیـقه
مطالعه

روح الله زم کجا دستگیر شد

25 مهر 1398 بدون دیدگاه 5 بازدید آرزو بزرگی

روح الله زم یکی از فعالان سیاسی در ایران بوده که در سایت رسمی آمد نیوز در رابطه با موضوعات مختلف از جمله سیاسی و امنیتی بحث هایی را به میان می آورد.

علاوه بر آن وی دارای کانال تلگرامی با تعداد اعضای واقعی زیادی بود. پس از دستگیر شدن سایت غیرفعال شد و  از تعداد اعضای واقعی کانال تلگرامی اش کاسته شد. گویا فرد دومی هم به عنوان مدیر این کانال فعالیت داشت که بر اساس خبرها وی هم دستگیر شد. البته این خبر به صورت رسمی تأیید نشده است. روح الله زم چگونه دستگیر شد

خبرهای متفاوتی از نحوه دستگیری و خروج روح الله زم به گوش می رسد که حتی برخی از آنها را به نقل از همسر وی منتشر نموده اند .

دستگیر شدن روح الله زم

روح الله زم

ادعای همسر روح الله زم در خصوص دستگیری اش

پس از آنکه این فرد با بررسی های روزانه و پیگیری های نیروهای سپاه پاسداران در روز بیست و دوم مهر شناسایی و دستگیر شد از گوشه و کنار خبرهای متفاوتی را درخصوص دستگیری وی می شنویم که همه ی آنها صحت ندارد.

خبری که از همسر وی نقل شده به این موضوع اشاره دارد که روح الله در روز جمعه نوزدهم مهر سال جاری با پروازی به نام  «رویال جوردنین» از پاریس فرانسه راهی بغداد در عراق شد! در نهایت در روز بیستم مهر وارد خاک بغداد شد. در روز ابتدای ورود روح الله زم به بغداد هیچ ارتباطی با خانواده نداشت. پس از آن در روز یکشنبه در طی یک تماس خبر از حال خود داد.

خبر دستگیری از سوی منابع مختلف پاریس

خبر دستگیری روح الله زم در پاریس هم موجب شد تا مقالاتی در رابطه با نحوه دستگیری وی در نشریه ها منتشر شود. به عنوان مثال فردی از ایران با روح الله زم در تماس بود و او را برای دیدار آیت الله سیستانی که هم اکنون در نجف هستند متقاعد ساخت. پس از آن روح الله غافل از آنکه دامی برای دستگیری او بوده این دعوت را قبول و به عراق آمده و در همانجا دستگیر شد. این اطلاعات از سوی نشریه ای در فرانسه به چاپ رسیده است.

ببینید  روح الله زم مدیر کانال آمدنیوز چگونه دستگیر شد؟

در زمان حضور روح الله زم در پاریس او به دلیل نوع فعالیت های خود تحت نظر نیروهای امنیتی در این کشور بود اما این که چرا در این سفر از خروج او ممانعتی صورت نگرفته جای سؤال باقی است؟!

همچنین در این مقاله به موضوع دسترسی به اطلاعات هم اشاره شده که کمی ناباورانه است. پس از دستگیری وی در بغداد ، ابزارهای دریافت اطلاعات همانند گوشی و لپ تاپ و . . . در اختیار مأموران بود تا تمامی اطلاعات وارد شده در آن را دریافت نموده و به عنوان مدارک فعالیت های ضد انقلابی روح الله زم در اختیار دادگاه قرار دهند.

روح الله زم

دستگیری روح الله زم

ساعاتی بعد این ادعا به دلیل بازتاب خبر دیدار این فرد در دفتر آیت الله سیستانی به صورت کامل رد شد ، زیرا شاهدانی بودند که نبود روح الله زم را در دفتر آیت الله سیستانی تأیید می کنند. عملا هیچ درخواست ملاقاتی وجود نداشت.

خلاصه ای برگرفته از خبرنگاران جوان

آرزو بزرگی

مرضیه حاجی آقا بزرگی , کارشناس بهداشت عمومی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان , متولد ١٣٧٢ و ساکن رشت هستم. از بهمن ماه سال ١٣٩۵ به صورت مستمر کار مربوط به تولید محتوا رو در موضوعات متنوع پزشکی , بهداشت, خبری ,تکنولوژی , گردشگری و . . . انجام میدم. هدف من تلاش برای افزایش آگاهی عموم مردم در زمینه های مختلف هستش.

  • مطالب پیشنهادی از آرزو بزرگی
  • مطالب پیشنهادی و مرتبط با این مقاله
دیدگاه کاربران بدون دیدگاه دیدگاه


ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

تبلیغات متنی