آموزش صرفه جویی اینترنت اندروید با بهترین نرم افزار از گوگل

0

شرکت گوگل برنامه جدیدی را در ضمن نرم افزارهای اندروید با نام Datally برای کمک به کاربران در نظارت و صرفه جویی در مصرف اینترنت ، اضافه کرده است ، بنابراین برای اینکه در بسته های اینترنتی خود صرفه جویی داشته باشید تا مدت بیشتری بتوانید از داده های اینترنتی استفاده کنید می توانید نرم افزار Datally را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید. این اپلیکیشن بخشی از ابتکار Google Next Billion Users می باشد که تمرکز آن روی محصولات گوگل از جهت داشتن فایده بیشتر در کشورهایی با اینترنت محدود ، است که بیشتر کاربران از گوشی هایی با امکانات پایین استفاده می کنند اما این برنامه جهانی است پس برای آشنایی بیشتر با برجسته ترین ویژگی های این برنامه با ترفند سیتی همراه باشید.

همچنین ببینید:

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام با فعال کردن Use Less Data

آموزش صرفه جویی اینترنت اندروید با بهترین نرم افزار از گوگل

آموزش صرفه جویی اینترنت اندروید با بهترین نرم افزار از گوگل
آموزش صرفه جویی اینترنت اندروید با بهترین نرم افزار از گوگل

نرم افزار جدید و رایگان Datally گوگل ، سه وظیفه دارد که تمامی آن روی صرفه جویی داده های تلفن تمرکز دارد ، وظیفه ی اول اطلاع از مصرف داده ها طی ساعات گذشته یا روزها یا هفته ها و یا ماه و دریافت اعلان هایی مخصوص برای آشنایی با نحوه تسلط بر مصرف بسته اینترنت و وظیفه دوم بررسی لحظه به لحظه مصرف داده ها و مدیریت برنامه ها و جلوگیری آنها از مصرف اینترنت و وظیفه سوم پیدا کردن شبکه های وای فای رایگان نزدیک برای اتصال  به جای استفاده از بسته اینترنت. این نرم افزار روی اندروید 5 به بالا کار میکند.

ببینید  سایت های پزشکی و صفحات YMYL هدف اصلی آپدیت الگوریتم گوگل بودند
آموزش صرفه جویی اینترنت اندروید با بهترین نرم افزار از گوگل
Usage Data Access

بعد از نصب و اجراء دیتالی Datally روی گوشی صفحه راهنما باز می شود از آنجا روی Skip بزنید سپس درخواست اجازه دسترسی به داده های برنامه ها را خواهد داشت بنابراین روی Open Usage Access زده سپس از منو روی نام برنامه بزنید و اجازه دسترسی را برای انجام وظیفه بدون محدودیت فعال کنید.

آموزش صرفه جویی اینترنت اندروید با بهترین نرم افزار از گوگل
صرفه جویی در مصرف اینترنت گوشی اندروید با نرم افزار Datally

بعد از انجام مراحل بالا رابط برنامه سریع باز می شود ، رابط کاربری ساده ایی دارد که کلیدهای زیادی ندارد همان طور که در تصویر بالا می بینید ، به طوری که مقدار اجمالی داده های مصرف شده و سپس کلید فعال سازی Set up Data Saver را خواهید دید روی آن بزنید و برای فعالسازی سرویس مخصوص برنامه ، روی Allow زده تا مصرف داده ها و برنامه ها را بررسی کند.

آموزش صرفه جویی اینترنت اندروید با بهترین نرم افزار از گوگل
نظارت بر مصرف اینترنت گوشی اندروید با نرم افزار Datally

همچنین در صفحه اصلی رابط برنامه کلید Find Wi-Fi را ملاحظه می کنید ، بعد از زدن آن نقطه های وای فای رایگان در محدوده ی موقعیت مکانی شما ظاهر خواهند شد و با زدن روی Get directions جهت دسترسی به مکانی که شبکه یافت می شود نمایش داده می شود. و اما کلید Manage data برای مشاهده ی گزارشات پیرامون داده های مصرف شده بر اساس روز یا هفتگی یا ماهیانه می باشد به همراه امکان دیدن برنامه های پر مصرف پایین منو.

آموزش صرفه جویی اینترنت اندروید با بهترین نرم افزار از گوگل
جلوگیری از مصرف نرم افزارها از اینترنت گوشی اندروید

کنترل برنامه تنها از طریق صفحه اصلی نمی باشد ، بلکه موقعه باز کردن برنامه های دیگر و استفاده از آنها آیکون Datally را به صورت شناور روی صفحه ملاحظه خواهید کرد که مصرف لحظه ایی همان برنامه از داده ها را داخل خود نشان می دهد و با زدن روی آیکون می توانید کلید Block Data را زده تا جلوی استفاده از اینترنت برای این برنامه گرفته شود و یا با زدن View More همه ی برنامه ها نمایش داده می شود و جلوی مصرف اینترنت را در بعضی از آنها همانطور که می خواهید گرفته می شود.

ببینید  گوگل بهترین نرم افزار و بازی و فیلم و کتاب سال 2017 را در گوگل پلی معرفی کرد

به نظرم کار با این نرم افزار طبق معمول برنامه های گوگل ساده بوده و در عین حال مفید است و روش های موثری برای صرفه جویی از مصرف اینترنت فراهم می کند. شاید شما هم برای انجام این وظیفه قبلا از برنامه Opera Max استفاده می کردید اما وقتشه که به برنامه Datally اعتماد کنید. لازم به ذکر است که گوگل ابتداء این برنامه را برای تست در فیلیپین در ماه های گذشته عرضه کرده بود که تجربه موفقیت آمیزی داشته و 30% از داده ها صرفه جویی شده است.

[news_box style=”2″ display=”category” title=”آموزش هاي گوشي” category=”19″ orderby=”random” show_more=”on” header_background=”#98bf4c” header_text_color=”#ffffff” hide_dots=”yes”]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.