تنظیمات خاموش شدن کامپیوتر بعد از دانلود فایل
بعدا میخوانم
خاموش کردن کامپیوتر

4
دقیـقه
مطالعه

تنظیمات خاموش شدن کامپیوتر بعد از دانلود فایل

2 اسفند 1398 بدون دیدگاه 73 بازدید حمید رضا

بعضی وقت ها شاید بخواهید فایلی را دانلود کنید مانند فایل های بازی اما چون حجم فایل زیاده مجبورید کامپیوتر را روشن بگذارید تا کار دانلود تمام شود. در این حین چه بسا نتوانید در اینترنت گشت و گذاری کنید البته با توجه به سرعت اینترنت تان چرا که موجب کندی سرعت اینترنت در دانلود می شود در نتیجه زمان زیادی را باید برای تکمیل شدن دانلود فایل تان صرف کنید. چه بسا گاهی بخواهید بخوابید و از آنجایی که فایل سنگین است و نیاز به زمان زیادی دارد لذا دوست دارید با ترفندی کاری کنید که کامپیوتر به صورت اتوماتیک بعد از تمام شدن کار دانلود فایل، خاموش شود.

خاموش کردن کامپیوتر

خاموش کردن کامپیوتر

تنظیمات خاموش شدن کامپیوتر با IDM

اگر از برنامه ای مانند اینترنت دانلود منیجر استفاده می کنید باید بدانید که IDM ویژگی ای دارید که اجازه می دهد بعد از تکمیل دانلود، کامپیوتر خاموش شود. این موضوع زمانی مفید است که فایل های سنگینی را بخواهید دانلود کنید.

تنظیمات کامپیوتر برای خاموش کردن

تنظیمات کامپیوتر برای خاموش شدن

برای فعال سازی این ویژگی باید ابتداء فایل را از طریق برنامه IDM دانلود کنید. در پنجره ای که اطلاعاتی از فرایند دانلود را توضیح داده به تب Options on completion بروید و تیک Show download complete dialog بردارید تا به گزینه های دیگری دسترسی پیدا کنید مانند اموری که می خواهید برنامه بعد از اتمام دانلود عمل کند.

در بین این گزینه ها، گزینه خاموش شدن کامپیوتر را می بینید، برای فعال کردن آن تیک کنار Turn off computer when done را بزنید. همچنین می توانید گزینه Force processes to terminate را فعال کنید، کامپیوتر را مجبور می کند که حتی با وجود باز بودن برنامه ای، خاموش شود. از طرفی می توانید از منوی کشویی گزینه هایی غیر از خاموش شدن کامپیوتر را انتخاب کنید که در واقع کامپیوتر به طور کامل خاموش نشود.

ببینید  خاموش شدن کامپیوتر در زمان مشخص (سه روش)
تنظیم خاموش شدن کامپیوتر

خاموش کردن کامپیوتر بعد از دانلود

بعد از تنظیمات اینترنت دانلود منیجر Internet Download Manager برای خاموش شدن کامپیوتر، پنجره ای ماند تصویر را ملاحظه خواهید کرد که بعد از تکمیل شدن دانلود فایل نمایش داده می شود. این پنجره یک فرصت کوتاهی را قبل از خاموش شدن خودکار کامپیوتر در اختیار شما می گذارد که می توانید از این طریق خاموش شدن کامپیوتر را لغو کنید اگر که می خواهید کارتان را با کامپیوتر ادامه دهید.

چگونه خاموش شدن کامپیوتر را تنظیم کنیم

خاموش کردن کامپیوتر بعد از دانلود فایل

تنظیمات خاموش شدن اتوماتیک کامپیوتر با AMP WinOFF

برنامه های زیادی برای مدیریت دانلود وجود دارند که برخی از آنها شبیه IDM می باشند و ویژگی خاموش شدن اتوماتیک کامپیوتر بعد از دانلود فایل را هم دارند منتهی مراحل فعال سازی این خصوصیت متفاوت است. در این بین برنامه AMP WinOFF توصیه می شود که راه حل خوبی برای خاموش شدن کامپیوتر بعد از تکمیل شدن دانلود فایل می باشد.

بعد از اینکه برنامه AMP WinOFF را روی کامپیوتر باز کردید، تیک کنار Enabled در بخش Network transfer را بزنید. سپس از منوی موجود گزینه Input transfer را انتخاب کنید. حالا از منوی Network adapter آداپتور شبکه ای که برای اتصال به اینترنت در سیستم استفاده می کنید را انتخاب کنید.

از بخش blow می توانید حداقل مصرف اینترنت در کامپیوتر را انتخاب کنید مثلا اگر 5KB/s را انتخاب کنید به این معناست که اگر مصرف اینترنت در حدود  کیلوبایت برسد کامپیوتر خاموش میشود. در فیلد during نیز می توانید مدت زمان حالت به کار کامپیوتر را مشخص نمایید تا وقتی که مصرف اینترنت به اندازه تعیین شده باشد یعنی اگر 60Secs را انتخاب کنید کامپیوتر شما زمانی که مصرف اینترنتش به حد 5 کیلوبایت برای مدت 60 ثانیه برسد، خاموش می شود.

ببینید  مشکل خاموش شدن کامپیوتر و راه حل رفع این مشکل
خاموش شدن اتوماتیک کامپیوتر

چگونگی خاموش کردن کامپیوتر بعد از دانلود فایل

بعد از انجام تنظیمات برنامه AMP WinOFF ، روی کلید Activate کلیک کنید تا فرایند خاموش شدن خودکار کامپیوتر با شرایطی که مشخص کردید، فعال شود. خوب حالا می توانید برنامه را ببندید، اما همچنان در پس زمینه مشغول خواهد بود. در سمت چپ صفحه کامپیوتر مصرف فعلی اینترنت را نشان می دهد. باید این عددی که نشان می دهد بیشتر از چیزی باشد که در فیلد blow مشخص کردید.

تنظیمات خاموش کردن کامپیوتر

تنظیمات خاموش شدن کامپیوتر بعد از دانلود فایل

بعد از تکمیل دانلود فایل با موفقیت، مصرف کامپیوتر از اینترنت کاهش می یابد و در نتیجه برنامه، کامپیوتر را خودکار خاموش می کند. قبل از خاموش شدن کامپیوتر پنجره ای را نشان می دهد که بعد از 15 ثانیه بسته می شود و شما می توانید در صورت نیاز کار را لغو کنید تا کامپیوتر خاموش نشود و به کارتان برسید و ادامه دهید لذا cancel را بزنید و یا برای فعال کردن دوباره Reactivate و یا برای تغییر شرایط Reconfigure را بزنید.

 

حمید رضا

حمید رضا صفری هستم مدیر و موسس وبسایت ترفند سیتی و همچنین یکی از اعضای تحریریه سایت ...

  • مطالب پیشنهادی از حمید رضا
  • مطالب پیشنهادی و مرتبط با این مقاله

ستاره 6369 مربع *6369#

با افزایش قیمت بنزین قرار بر این شده تا یارانه معیشتی به خانوارها پرداخت شود. همان طور که مکررا در …

3 آذر 1398 / حمید رضا
دیدگاه کاربران بدون دیدگاه دیدگاه


ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

تبلیغات متنی